• Parametry

Ciąża świni i odchów prosiaków – rozmnażanie świń leży w Twoich rękach

Zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę jak ważne jest zapewnienie optymalnych warunków dla ciężarnej świni. Czy wiesz jednak, że należycie przygotowana i wyposażona porodówka dla loch może ograniczyć straty wśród prosiąt nawet o 20%? Odpowiednio oczyszczone, zdezynfekowane i osuszone kojce, klatki porodowe dla loch, macior to tylko niezbędne minimum. Czasem losze trzeba pomóc urodzić. Istotną rolę odgrywają wówczas akcesoria i narzędzia weterynaryjne ułatwiające poród maciory.

Właściwy chów prosiąt procentuje, m.in. mniejszą podatnością zwierząt na choroby trzody chlewnej oraz zwiększa ich walory produkcyjne. Ważnym elementem odchowu swiń, pomijając oczywiste karmienie (pasienie ułatwiają określone normy żywienia świń), pojenie, aplikowanie składników odżywczych (witaminy dla świń) i szczepienie, jest późniejsze odsadzanie, kastracja prosiąt oraz obcinanie zębów (chcąc uniknąć ranienia sutków macior przez prosięta), jak i obcinanie ogonów (oseski wykazują tendencje do kanibalizmu).

Efektywny rozród trzody chlewnej zwiększa opłacalność hodowli świń

Chcesz uniknąć problemów podczas porodu świni? Pragniesz zadbać o dobrostan rozwijających się prosiąt? Zamierzasz unowocześnić wyposażenie chlewni? Zainwestuj w wysokiej jakości sprzęt renomowanych producentów. U nas znajdziesz niezbędne akcesoria weterynaryjne wspomagające poród lochy, m.in. pętle, kleszcze porodowe oraz rękawice jednorazowe (winylowe, lateksowe i nitrylowe), sprzęt weterynaryjny do odcinania ząbków i ogonków oraz kastracji (emaskulator).

Wśród akcesoriów hodowlanych pomocnych w trakcie odchowu prosiąt polecamy przyrządy niezbędne w trakcie porodu oraz służące do obcinania ząbków, ogonków i kastracji. Jeśli prosięta zachorują, proponujemy skuteczne preparaty do leczenia chorób świń, m.in. dyzenterii trzody chlewnej (np. DYSANTIC).

Rozmnażanie trzody chlewnej to skomplikowany proces, na który składa się rozmnażanie świń, poród lochy oraz odchów prosiąt. Aby uniknąć jakichkolwiek komplikacji na którymś z etapów, warto zadbać o prawidłowe warunki higieniczne i żywieniowe zwierząt. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór elementów ułatwiających rozród trzody chlewnej oraz ich odchów.

Jak zadbać o poród lochy bez komplikacji?

Ciąża świni oraz późniejsze zadbanie o prosięta to nie lada wyzwanie stawiane przed hodowcami. Zapewnienie prawidłowych warunków dla ciężarnej świni jest niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju prosiąt. Z myślą o hodowcach stworzyliśmy ofertę obejmującą elementy ułatwiające prawidłowy poród prosiąt w przypadku wystąpienia jakichkolwiek komplikacji, a także ich odchów. Wśród tych drugich wyróżnić możemy przyrządy do obcinania ząbków i ogonków prosiąt, a także te do kastracji knurków. W naszym sklepie internetowym znajdują się także wysokiej klasy promienniki podczerwieni, jak i wydajne maty legowiskowe.

W sklepie Rolnet znajdują się tylko najwyższej klasy produkty

Proponowane przez nas rozwiązania wyróżniają się wysoką jakością wykonania, do którego użyte zostały najwyższej klasy i bezpieczne dla trzody materiały. Współpracujemy wyłącznie z zaufanymi w branży producentami, którzy wiedzą jak ograniczyć straty wśród prosiąt poprzez zapewnienie odpowiednich warunków ich porodu i rozwoju. Dzięki temu hodowca zyskuje zdrowe i silne prosiaki, co owocuje w przyszłości.

Jeśli chcą Państwo zagwarantować poród lochy bez komplikacji, a także zapewnić prawidłowe dorastanie prosiąt, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Proponujemy szereg rozwiązań dla rolników, hodowców i plantatorów, które pomogą stworzyć nowoczesne, funkcjonalne i wydajne gospodarstwo. Gwarantujemy bogaty wybór produktów w atrakcyjnych cenach, a także terminową i rzetelną realizację powierzonych nam zamówień. Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.