• Parniki elektryczne do ziemniaków

image

  • Parametry

Parnik węglowy czy elektryczny?

W dużych gospodarstwach rolnych parnik stosowany jest do podgrzewania wody czy roślin okopowych, stanowiących podstawowy składnik paszy dla trzody chlewnej. Rodzaje parników różnią się między sobą w zależności od źródła energii – najpopularniejsze z nich to parniki elektryczne i węglowe. Parnik elektryczny działa za sprawą podłączonej do prądu grzałki, przez co jego funkcjonowanie jest niemal bezobsługowe. Parnik węglowy natomiast rozgrzewa się poprzez spalanie paliwa stałego – węgla lub drewna. Parnik elektryczny jest więc wygodniejszy, lecz droższy w eksploatacji, a parnik węglowy wymaga większych nakładów pracy, będąc jednocześnie tańszą opcją.

Parnik węglowy

Parnik gospodarczy na paliwo stałe o pojemności kotła wykonany jest zwykle z grubej blachy i wymaga paliwa stałego, np. drewna. Jego zaleta to przede wszystkim brak konieczności doprowadzenia prądu. Zastosowanie ma głównie dla gospodarstw rolnych do parowania (podgrzewania) roślin okopowych stanowiących składnik pasz dla trzody chlewnej. Z powodzeniem może być stosowany również do innych prac, np. podgrzewania wody na budowie. 

Parnik elektryczny

Parnik elektryczny z powodzeniem posłuży do przyrządzania paszy dla świń, trzody chlewnej i innych zwierząt. Ma zastosowanie również nie tylko w rolnictwie. Sprawdzi się tak naprawdę wszędzie tam, gdzie konieczne jest podgrzanie pokarmu.

Grzałka do parnika: 1400W, 1600W, 2000W

W asortymencie naszego sklepu znajdują się grzałki o różnych mocach: grzałka do parnika elektrycznego 1400W, 1600W, 2000W. W zależności od potrzeb, każdy hodowca trzody chlewnej znajdzie więc akcesorium odpowiednie do konkretnego parnika elektrycznego. Łatwość eksploatacji i szybkie podgrzewanie wody oraz paszy – tak właśnie działa parnik elektryczny.

W sklepie Rolnet.pl znajdziesz różne parniki – od pojemności od 60 do nawet 100 L.