• Parametry

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w budynkach inwentarskich jest jednym z najważniejszych czynników, jakie wpływają na zdrowie i samopoczucie zwierząt, a tym samym – na efektywność hodowli. Zapewnienie optymalnych warunków bytowych dla żywego inwentarza to podstawowy obowiązek każdego właściciela hodowli trzody, drobiu, bydła, owiec czy kóz. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdą Państwo wysokiej jakościnagrzewnice elektryczne, olejowe i gazowe wyróżniające się wysoką efektywnością.

Nagrzewnice – jakie mają zastosowanie?

Nagrzewnice to urządzenia stacjonarne lub przenośne, dzięki którym można szybko i skutecznie ogrzać pomieszczenie, a nawet cały budynek. Nagrzewnice są powszechnie wykorzystywane w przemyśle i budownictwie. Można z nich korzystać także w budynkach mieszkalnych. Proponujemy nagrzewnice do garażu oraz nagrzewnice przeznaczone do budynków inwentarskich, w których wymagane jest utrzymanie stałej temperatury na określonym poziomie. Jest to niezwykle ważne i wpływa na prawidłowy wzrost i rozwój zwierząt. Ponadto nagrzewnice wspomagają działanie wentylatorów i systemów wentylacyjnych – regulują temperaturę i wilgotność powietrza. Ogromną zaletą nagrzewnic jest skuteczność i szybkość działania. Błyskawicznie ogrzewają pomieszczenia, w których nie zastosowano instalacji centralnego ogrzewania. Urządzenia te umożliwiają skierowanie strumienia ciepła bezpośrednio na obszar, gdzie przebywają zwierzęta.

Jakie nagrzewnice sprawdzą się w hodowli zwierząt?

Kupując nagrzewnicę, należy zastanowić się, jaki rodzaj będzie odpowiedni do zastosowania w hodowli zwierząt. Urządzenia, które mają być ustawione w pomieszczeniach inwentarskich, muszą spełniać wysokie wymagania dotyczące parametrów technicznych i odporności na trudne warunki. Nagrzewnice muszą być przystosowane do pracy w mocno zapylonym i wilgotnym środowisku. Powinny być również wyposażone w solidne podzespoły o podwyższonej wytrzymałości na wysoką temperaturę i korozję. Warto także zwrócić uwagę na rodzaj zasilania. W sprzedaży dostępne są nagrzewnice olejowe, gazowe i elektryczne. Każde urządzenie ma określone parametry techniczne. Wśród najważniejszych możemy wymienić moc i wydajność, które określają efektywność pracy nagrzewnicy i obszar, który są w stanie ogrzać. W przypadku nagrzewnic olejowych lub gazowych ważny jest czas pracy na pełnym zbiorniku i zużycie paliwa. Warto wybierać urządzenia wyposażone w regulację wydajności i termostat.

Najlepsze nagrzewnice przemysłowe tylko w sklepie Rolnet

W sklepie Rolnet znajdą Państwo lekkie i ekologiczne nagrzewnice elektryczne z regulacją wydajności w zakresie od 2,5 do 5 kW. Zaletą tych urządzeń jest cicha praca oraz całkowity brak spalin i zapachu. Dzięki temu mogą być używane w zamkniętych pomieszczeniach, w których przebywają ludzie bez konieczności stosowania wentylacji lub przewodów odprowadzających spaliny. Nagrzewnice na prąd zapewniają ciepło w małych magazynach, warsztatach, oraz w budynkach gospodarczych, takich jak stodoły, suszarnie, szklarnie, obory, chlewnie itp. Posiadamy także wydajne nagrzewnice gazowe i olejowe, które świetnie sprawdzają się na dużym metrażu. W porównaniu z urządzeniami elektrycznymi są droższe, jednak przekłada się to na większą wydajność. Stosując nagrzewnice na olej lub gazowe, należy zadbać o odpowiednią wentylację pomieszczenia. Dostateczna ilość powietrza jest niezbędna do spalania paliwa i odprowadzania spalin. Oferujemy niezawodne nagrzewnice na ropę, nagrzewnice wodne, a także nagrzewnice gazowe do pomieszczeń zamkniętych. Jeśli potrzebują Państwo skutecznej, wydajnej i nowoczesnej nagrzewnicy, zachęcamy do zapoznania się z urządzeniami oferowanymi w naszym sklepie.