• Parametry

Pojenie trzody chlewnej – zbuduj własny system nawadniania świń

Nie trzeba nawet wspominać jak istotną rolę odgrywa świeża woda w żywieniu świń. Każdy hodowca trzody chlewnej musi zapewnić swojemu stadu nieograniczony dostęp do płynów, aby pokryć dzienne zapotrzebowanie na wodę i tym samym zadbać o dobrostan zwierząt. 

Pamiętaj! Niedobór wody wpływa negatywnie na zdrowie, odpowiedni rozwój i wzrost oraz co ważne – na produkcyjność świń. Niekiedy zwykła beczka z kranikiem, wiadro lub koryto po paszy to za mało. W praktyce podstawowym elementem systemu nawodnienia trzody chlewnej powinny być różnego rodzaju urządzenia pojące, np. poidło, pojnik (także mniejsze poidełko) lub wodne automaty wspomagające dostarczanie wody.

Systemy pojenia – niezbędne wyposażenie każdej fermy trzody chlewnej

Czy wiesz, że ilość wytwarzanej śliny u trzody chlewnej jest na tyle mała, aby świnia domowa mogła samodzielnie zwilżyć przeżuwaną suchą paszę? Zapewnij więc swoim zwierzętom odpowiednie ilości wody pitnej. Usprawnij karmienie swiń. Oferujemy najwyższej jakości urządzenia do pojenia trzody chlewnej (poidła dla świń) – pojniki, poidełka, poidła miskowe, smoczkowe, dzwonowe, automatyczne dla prosiąt, warchlaków, tuczników, loch i macior, zraszacze korytowe oraz części zamienne do pojników dla trzody chlewnej. U nas znajdziesz urządzenia renomowanych producentów, co oznacza najwyższą jakość wykonania i niezawodność eksploatacji. Produkty dopasujesz do każdej chlewni i świniarni.

Jedną z podstawowych potrzeb trzody chlewnej jest dostęp do świeżej wody, która jest niezbędna do funkcjonowania i zdrowego życia zwierząt. Warto zbudować własne systemy pojenia trzody. Tworzy się je, wykorzystując różne poidła do chlewni i poidła dla świń. Dzięki nim zapewnia się zwierzętom nieograniczony dostęp do świeżych płynów. Poidła dla trzody umożliwiają bezproblemowe pokrywanie dziennego zapotrzebowania na wodę. Systemy pojenia świń tym samym zapewniają stały rozwój trzody i dbają o jej dobrostan.

Pojenie trzodysklep Rolnet to szeroka gama produktów umożliwiających pojenie tuczników i nie tylko

W sklepie znajdą Państwo różnego rodzaju sprzęty: poidła dla świń, urządzenia do pojenia tuczników, czy akcesoria do tworzenia systemu pojenia trzody. Składają się na nie wszelkie poidełka, poidła czy pojniki. Przy zakupach warto wziąć pod uwagę również wodne automaty, które wspomagają dostarczanie wody zwierzętom. Te świetnie sprawdzają się jako uzupełnienie ułatwiające pojenie trzody.

Systemy pojenia trzodysklep Rolnet dla nowoczesnych gospodarstw

Poidła dla trzody chlewnej to wymóg w nowoczesnych gospodarstwach. Pojenie świń za pomocą beczki, wiadra czy koryta nie jest wystarczające. Aby zadbać o zdrowie swoich zwierząt, a jednocześnie o własny portfel, warto zakupić systemy pojenia trzody w sklepie. Zapewniają one odpowiedni rozwój zwierząt. Odpowiednie pojenie trzody chlewnej zmniejsza ryzyko powstawania chorób. Systemy pojenia to niezbędne wyposażenie każdej fermy.

Systemy pojenia trzody

Pojenie trzody chlewnej to wymagające zajęcie, którego nie można pomijać. Zwierzęta wytwarzają za małą ilość śliny, aby samodzielnie móc zwilżyć przeżuwaną suchą paszę. To oznacza, że nieodpowiednie pojenie świń może zagrażać zdrowiu trzody, a nawet jej życiu. W celu usprawnienia karmienia i pojenia trzody chlewnej warto stworzyć systemy pojenia świń. W naszej ofercie znajdą Państwo najwyższej jakości urządzenia służące do pojenia trzody. Wszelkiego rodzaju pojniki, poidła miskowe, poidełka, czy też bardziej wymagające poidła dla trzody: automatyczne dla prosiąt, smoczkowe, zraszacze korytkowe, specjalne urządzenia do pojenia tuczników, loch i macior. Wszystkie poidła dla trzody w sklepie Rolnet to najwyższej klasy produkty, które cechuje najwyższa jakość wykonania i niezawodność w trakcie eksploatacji.

Pojenie tuczników i poidła dla trzodysklep Rolnet

Zakup odpowiednich poideł dla trzody chlewnej nie jest związany z ogromnymi wydatkami. Takie elementy to koszt zazwyczaj kilkudziesięciu złotych. Jeśli jednak dbają Państwo o rozwój systemów pojenia, warto inwestować również w regulatory poziomu wody. To urządzenia z wyższej półki cenowej, jednak usprawniają pojenie świń i umożliwiają im zdrowy rozwój.