• Pojenie gołębi

image

  • Parametry

Hodowla gołębi nie należy do zadań prostych, szczególnie w kwestii żywienia i pojenia tych ptaków. Chcemy jednak Państwu pomóc i wprowadzamy do oferty produkty, które znacznie ułatwią cały proces. W asortymencie naszego sklepu czekają probiotyki dla gołębi w opakowaniach o różnej pojemności, a także melasy z trzciny cukrowej, czyli wszystko to, czego gołębie potrzebują do prawidłowego funkcjonowania. W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu.

Pojenie gołębi

Pojenie gołębi to bez dwóch zdań jedna z najważniejszych kwestii. Dzięki zbilansowanej diecie, a także przy odpowiednich dawkach witamin i minerałów możliwe jest przedłużenie życia ptaków, a także ograniczenie podatności na różne choroby. W tej kategorii znalazły się między innymi probiotyki wpływające przede wszystkim na pracę układu trawienia. Gołębie są stosunkowo mocno podatne na te choroby. Warto także wspomnieć, że probiotyki mogą znacząco wspomóc regenerację po ewentualnych problemach zdrowotnych. Chcemy jednocześnie zaznaczyć, że nasz asortyment obejmuje również produkty żywieniowe dla gołębi, a ich wybór jest naprawdę duży.

Probiotyki dla gołębi

W naszym sklepie internetowym na wszystkich hodowców gołębi czekają probiotyki, które warto stosować nie tylko w przypadku chorób tych zwierząt, ale przez cały okres ich życia. Przede wszystkim wpływają one na podniesienie naturalnej odporności oraz poprawę kondycji zdrowotnej. Zapewniają wysoką i długotrwałą formę gołębi, ale również innych ptaków. Dawkowanie produktu jest bardzo proste, wystarczy do wody lub karmy wlać około 10 mililitrów środka na 1 litr wody czy też 3 kilogramy karmy. Probiotyki dla gołębi należy stosować 3 razy w tygodniu. Preparat podaje się codziennie u gołębi w okresie stresu i wycieńczenia organizmu przez pierwszy tydzień. Zachęcamy do sprawdzenia wielu innych dostępnych u nas produktów, takich jak akcesoria do pielęgnacji owiec.

Melasa z trzciny cukrowej dla gołębi

Melasa z trzciny cukrowej to kolejny produkt sprawdzający się w pojeniu gołębi. Jest to środek o odczynie słabo alkalicznym w kolorze ciemnobrązowym. Powstaje jako środek uboczny po produkcji cukru. W składzie znajduje się sacharoza, źródło białka i składników mineralnych. Do podstawowych składników należy także dodać aminokwasy i związki atomowe. Nowoczesny proces technologiczny znacząco wpływa na jakość produkowanej melasy z trzciny cukrowej. W naszym sklepie czekają na Państwa tylko i wyłącznie najwyższej klasy towary!

Dlaczego warto stosować probiotyki dla gołębi?

Jest wiele korzyści wynikających ze stosowania probiotyku dla gołębi. Jednym z nich jest ograniczenie biegunek, szczególnie w przypadku młodych osobników lub w czasie przejścia z papki na ziarno. Poprawa jakości wylęgu, zasiedlenie przewodu pokarmowego po kuracji antybiotykowej czy neutralizacja mikotoksyn w karmie to kolejne korzyści wynikające ze stosowania tego produktu. Nie można również zapomnieć o detoksykacji organizmu, przyspieszeniu regeneracji wątroby, likwidacji nieprzyjemnego zapachu w gołębniku czy o biologicznej dezynfekcji środowiska wraz z ograniczeniem populacji roztoczy.

Jak dawkować probiotyki dla gołębi?

Probiotyki dla gołębi rozcieńczać można z wodą w proporcji 10 ml/1 l lub 10 ml/1 kg karmy 3 razy w tygodniu. Produkt może również służyć jako oprysk gołębników i wolier oraz dodatek do wody kąpielowej w ilości 50 mililitrów na 1 litr wody, wtedy też powstanie 5% roztwór. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących dawkowania lub produktów dostępnych na stronie zachęcamy do kontaktu.