• Parametry
Olej sojowy surowy 5l
Produkt niedostępny

Drób należy do najczęściej hodowanych rodzajów zwierząt – warto zatem dowiedzieć się, jak odpowiednio zadbać o zdrowie drobiu. Zarówno w przypadku hodowli przemysłowych, jak i działań na mniejszą skalę zdrowie kur będzie mieć kluczowe znaczenie. Preparaty i suplementy, które umożliwią utrzymanie drobiu w dobrym zdrowiu, można znaleźć w sklepie Rolnet.

Zdrowe kury – o czym należy pamiętać?

Na zdrowie drobiu wpływa wiele czynników, które mogą znacząco poprawić lub pogorszyć kondycję zwierząt. Musimy przede wszystkim zadbać o odpowiednią budowę kurnika, a także zabezpieczenie go przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Ze względu na fakt, że układ immunologiczny kur jest mniej rozbudowany niż u innych zwierząt, są one w szczególnym stopniu podatne na pogorszenie zdrowia. Aby móc skutecznie zadbać o zdrowie kur, należy zapewnić kurnik z fundamentem, który chroni przed zbieraniem się wilgoci. Ściany powinny być natomiast wykonane z dwuwarstwowego materiału; również dach musi zapewniać pewne zabezpieczenie przed deszczem.

Warto również co jakiś czas przeprowadzać dezynfekcję podłoża, po którym poruszają się zwierzęta. Dzięki temu będziemy w stanie zadbać o odpowiednią kondycję każdej kury. Zdrowie tych zwierząt jest uzależnione również od czynników takich jak na przykład owady, które mogą przenosić choroby, oraz od stosowanej diety. Zdrowy drób pozwala uzyskać najlepszą jakość produktów pochodzących od kur.

Zdrowe kury – oferta sklepu Rolnet

Nieustannie staramy się zapewniać najlepsze dostępne na rynku preparaty, które pomogą w dbaniu o hodowlę. Jednym z rodzajów zwierząt, o które mogą Państwo bez problemu zadbać dzięki naszej ofercie, jest właśnie dróbzdrowie kur będzie znacznie lepsze dzięki stosowaniu środków owadobójczych czy zakwaszaczy paszy. Asortyment Rolnet obejmuje również produkty do odkażania podłoża, a także suplementy diety, które pomogą zapewnić wymagane składniki odżywcze. Zdrowy drób oznacza dostęp do najwyższej klasy mięsa i jaj, które będą ponadto w pełni bezpieczne dla ludzi.