• Parametry

Pojenie bydła jest jednym z najważniejszych elementów dbania o dobrostan zwierząt. Co do tego nikt nie ma najmniejszych wątpliwości. Świeża woda i stały do niej dostęp to aspekty, o które należy zadbać niezależnie od wielkości gospodarstwa hodowlanego. Systemy pojenia bydła, jakie oferuje nasz sklep, pozwolą na zapewnienie stadu nieograniczonego dostępu do płynów. Dzięki temu każde zwierzę będzie miało w pełni pokryte dzienne zapotrzebowanie na wodę, co niewątpliwie będzie miało odzwierciedlenie w zdrowiu bydła hodowlanego. Rolnet to sklep internetowy, w którym wychodzimy naprzeciw najbardziej wymagającym klientom, dostarczając asortyment z najwyższej półki. Jesteśmy przekonani, że pozytywnie wpłyną one na dobrostan zwierząt.

Jakie systemy pojenia bydła mięsnego i mlecznego oferujemy?

Wybierając poidła dla bydła mięsnego oraz mlecznego, należy przede wszystkim pamiętać o tym, że odpowiednio napojone zwierzę to zdrowe zwierzę. Jeśli zatem chcą Państwo zapewnić dobrostan swojemu stadu, to konieczny jest nieograniczony dostęp do wody. Krowa wysokowydajna potrafi dziennie spożyć ponad 120 litrów wody. W jaki sposób zadbać o pojenie bydła opasowego i mlecznego? Rozwiązaniem są pojniki lub poidła. W naszym sklepie dostępne są poidła miskowe, niezamarzające, smoczkowe, a także poidła wannowe dla bydła. Prezentowane na naszej stronie systemy pojenia bydła wiążą się z wieloma korzyściami, z których najważniejsza to efektywność pracy. Zdecydowanie warto zamienić beczki żeliwne, wiadra blaszane, misy i miski plastikowe, porcelanowe oraz chałupnicze koryta z wodą.

Poidła niezamarzające dla bydła - pojenie bydła na najwyższym poziomie

Poidła dla bydła opasowego i mlecznego z naszej oferty cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nie ma w tym nic dziwnego. Badania dowodzą, że krowa, która ma zagwarantowany stały dostęp do poidła może zwiększyć swoją mleczność aż o 15% w ciągu doby. W podobny sposób można wpłynąć na wyniki produkcyjne bydła mięsnego. Poidła izolowane, niezamarzające, wykonywane są z wytrzymałego tworzywa sztucznego, dzięki czemu są solidne i spełniają swoją funkcję przez długie lata. Dzięki zastosowaniu pianki termicznej woda utrzymuje stałą temperaturę od 3 do 5°C zimą, a latem od 10 do 12°C. Poidło izolowane, niezamarzające nie wymaga podłączania zasilania.

Systemy pojenia bydła mlecznego i opasowego - niezbędne w każdej hodowli

Poidła niezamarzające dla bydła to nie jedyna propozycja, jaką przygotowaliśmy w naszym sklepie. Na szczególną uwagę zasługują także poidła miskowe, które są zabezpieczone przed korozją oraz nie reagują z wodą ani resztkami paszy. Dzięki temu zwierzę otrzymuje czystą i świeżą wodę. Poidła smoczkowe nadają się do wielu gatunków zwierząt, w tym między innymi dla macior i knurów. Często stosowanym systemem pojenia bydła opasowego i mlecznego są poidła wannowe.

W Rolnet prezentujemy wytrzymałe poidła do obory, wyprodukowane w Polsce w wielu rozmiarach. Stworzone zostały po konsultacji z hodowcami, dzięki czemu w pełni odpowiadają na ich potrzeby i oczekiwania. Tego typu poidła dla bydła są nie tylko komfortowe w transporcie, ale również zadbano w nich o ochronę przed przechyleniem i łatwe czyszczenie. Dodatkowo niezwykle odporne na uszkodzenia poidła wyposażone zostały w duży odpływ do wylewania wody, dzięki czemu jej wymiana jest banalnie prosta.

Systemy pojenia bydła mlecznego i mięsnego oraz pozostały asortyment dla hodowców krów

Rolnet to sklep internetowy, w którym zamówią Państwo wszystkie niezbędne akcesoria, przedmioty i urządzenia do efektywnej hodowli zwierząt. Oprócz poideł dla bydła w naszym sklepie znajdą Państwo produkty z działu żywienie bydła, produkty umożliwiające identyfikację i znakowanie, akcesoria zapewniające kontrolę i poskramianie bydła, produkty do odchowu cieląt, artykuły do higieny doju oraz części do dojarek oraz wiele innych niezbędnych produktów. To jednak nie wszystko. Oprócz bogatego asortymentu oferujemy Państwu także fachowe doradztwo. Zachęcamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta.