• Taczki

image

  • Parametry

Taczka to bez wątpienia jeden z najbardziej przydatnych elementów wyposażenia, jakie wykorzystywane są w ogrodnictwie i rolnictwie. Taczki mają bardzo wiele zastosowań i zalet. Korzystają z nich także pracownicy z branży budowlanej. Ten mały wózek znacznie ułatwia wykonanie wielu prac w gospodarstwie oraz usprawnia pielęgnowanie ogrodu. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje taczek, różniące się wieloma parametrami technicznymi. Warto bliżej przyjrzeć się dostępnym wariantom. Znacznie ułatwi to wybór taczki, która najlepiej spełni swoją funkcję. W sklepie internetowym Rolnet znajdą Państwo solidne i pojemne taczki ogrodowe i budowlane. Oferujemy wysokiej jakości akcesoria i narzędzia do gospodarstwa.

Taczka ogrodowa – niezastąpiony pomocnik

Trudno sobie wyobrazić wiele prac ogrodowych bez użycia taczki. Te praktyczne i łatwe w obsłudze wózki świetnie sprawdzają się szczególnie w ogrodach o dużej powierzchni. Znacznie usprawnią i ułatwią przeprowadzenie prac związanych z porządkowaniem terenu przydomowego czy sadzeniem roślin. Dzięki nim można bez trudu przetransportować dużą ilość ziemi, sadzonki i narzędzia ogrodnicze oraz wywieźć trawę po skoszeniu. Taczki można również spotkać na każdym placu budowy. Wykorzystywane są przede wszystkim do przewożenia materiałów budowlanych, takich jak cegły czy pustaki oraz ciężkich worków z cementem, wapnem czy gipsem.

Jakie wyróżniamy rodzaje taczek?

Warto wiedzieć, że dostępne na rynku taczki różnią się między innymi konstrukcją czy zastosowanymi materiałami wykonania. Do podstawowych i najczęściej wykorzystywanych rodzajów należą taczki budowlane i ogrodowe. Te pierwsze przeznaczone są do przewożenia cięższych ładunków, dlatego wykonuje się je z bardzo solidnych i wytrzymałych materiałów, takich jak stal. Wysokiej klasy taczki budowlane pokryte są warstwą antykorozyjnej farby. Z kolei taczki aluminiowe wykorzystywane do prac porządkowych w ogrodzie i sadzenia roślin są trwałe, lekkie i łatwe w manewrowaniu. Innym rodzajem taczek są wózki paszowe stosowane w hodowli zwierząt gospodarskich.

Na co zwrócić uwagę, kupując taczkę?

Wybierając taczkę do ogrodu czy na budowę, należy dokładnie zapoznać się z parametrami danego modelu. Do najważniejszych elementów każdej taczki należy koło, które powinno być wykonane z grubej i wytrzymałej gumy oraz solidnej stalowej felgi. Kupując taczkę, nie warto oszczędzać. Na rynku dostępne są tanie wózki wyposażone w plastikowe koło i oponę z tworzywa, jednak ich trwałość jest bardzo niska. Dostępne są również taczki dwukołowe. Warto przyjrzeć się również konstrukcji taczki. W ofertach sklepowych można spotkać taczki z płytką lub głęboką skrzynią ładunkową. Te pierwsze są bardzo wygodne w przewożeniu lekkich materiałów i narzędzi. Modele głębokie wyróżniają się zdecydowanie większą ładownością i są w stanie przewieźć dużą ilość ziemi oraz innych ciężkich materiałów.

Dlaczego warto kupić taczkę?

Taczka ogrodowa to produkt mający bardzo wiele zalet i zastosowań. Powinna znaleźć się na wyposażeniu każdego ogrodnika i budowlańca, któremu zależy na sprawnym przebiegu wszelkich prac. To właśnie taczka sprawi, że przewiezienie ciężkiego materiału na duże odległości stanie się zdecydowanie łatwiejsze i bezpieczniejsze. W naszym sklepie internetowym mogą Państwo kupić solidnetaczki dwukołowe i jednokołowe z trwałych materiałów, wyposażone w duże, metalowe koła i wygodne rączki. Nasze taczki ogrodowe są niezawodne i łatwe w manewrowaniu. Oferujemy modele budowlane i ogrodowe o różnej pojemności.