• Znakowanie i identyfikacja owiec

image

  • Parametry

Owce, jak wiele innych zwierząt hodowlanych, często są oznaczane przez rolników. Oczywiście to niezwykle ważna kwestia, której nie można pominąć. Jednak aby oznaczyć owcę, konieczny jest zakup specjalistycznych akcesoriów i narzędzi. W naszym sklepie internetowym nie zabraknie tego rodzaju produktów. Przygotowaliśmy dla Państwa między innymi kolczykownice wykonane z trwałych materiałów, bardzo proste i skuteczne w użyciu.

Identyfikacja i znakowanie owiec

Znakowanie owiec jest wręcz niezbędne, a to ze względu na prawo działające w naszym kraju. Jeżeli podczas kontroli Inspekcji Weterynaryjnej, okaże się, że w stadzie występuje nieoznakowane zwierzę, może dojść nawet do nałożenia kary grzywny dla hodowcy. Stąd, aby ułatwić dostęp do akcesoriów do znakowania i identyfikacji owiec, wprowadziliśmy wiele rozwiązań do naszego sklepu internetowego. W tej kategorii czekają wspominane już kolczykownice, ale również bardzo wygodne spraye do znakowania. Wystarczy wcześniej uzyskać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa numer identyfikacyjny, który jest tak zwanym numerem producenta. Warto tutaj dodać, że podobne przepisy obowiązują w przypadku bydła, kóz, świń czy zwierząt jeleniowatych i koniowatych. Jeżeli takie również występują w Państwa hodowli, nie można o nich zapomnieć podczas znakowania.

Kolczykownice – niezawodny sprzęt

Znakowanie i identyfikacja owiec będzie znacznie prostsza z naszymi kolczykownicami. To oryginalne produkty, lekkie, a jednocześnie poręczne w użyciu. Zostały wykonane z wysokiej jakości materiału, mają ergonomiczny kształt ramion, a to przekłada się na bardziej precyzyjne kolczykowanie. To nie wszystko, specjalnie wyprofilowana igła zapobiega wysuwaniu się kolczyka przy rozwartych ramionach. W trakcie zakładania głowica zaopatrzona w zacisk sprężynowy skutecznie podtrzymuje kolczyk zarówno przed przystąpieniem do kolczykowania, jak i w trakcie.

Po zużyciu igła może zostać wymieniona na nową w naprawdę prosty sposób. Kolczykownice, jakie przygotowaliśmy, można stosować również w przypadku pozostałych zwierząt hodowlanych. Zachęcamy jednocześnie do przejrzenia dostępnych w naszym sklepie internetowym pozostałych produktów przydatnych w hodowli, takich jak asortyment do pojenia owiec.

Spray do znakowania owiec

Kolejnym niezwykle przydatnym produktem do znakowania owiec, a przy tym jednym z najmniej inwazyjnych i bardzo wygodnych, jest spray. W naszym sklepie czekają na Państwa produkty w różnych kolorach, mamy wersję czerwoną, niebieską, a także zieloną. Po zakupie prosimy o informację o wybranym kolorze.

Warto podkreślić, że spraye bardzo szybko schną, dzięki czemu owce nawet ocierając się jedna o drugą, nie pozostawią na sobie śladów. To nie wszystko, wymycie wełny po strzyżeniu z koloru jest banalnie proste! Wszystko to przekłada się na wygodne użytkowanie. Spraye dostępne są w puszkach o pojemności 400 mililitrów i będą służyć hodowcom przez długi czas.

Kreda do znakowania owiec

Znakowanie i identyfikacja owiec jest możliwa również za pomocą kredy, której także nie zabrakło w naszym asortymencie. Jest to produkt bardzo wygodny w użyciu, a przy tym stosunkowo niedrogi. On także może być wykorzystywany w przypadku innych zwierząt hodowlanych. Kreda do znakowania owiec nadaje się na lato i zimę, występuje w metalowym opakowaniu, co zmniejsza ryzyko jej uszkodzenia. Polecamy Państwa uwadze także inne produkty dla owiec w naszym sklepie, między innymi akcesoria przydatne podczas porodu i odchowu owiec. W przypadku jakichkolwiek pytań wystarczy jeden telefon!