• Parametry

Żywienie i karmienie trzody chlewnej (świń)

Żywienie trzody chlewnej ma bardzo duże znaczenie dla zdrowia świń, a także dla jakości mięsa. Karmienie świń należy dostosować do rodzaju zwierzęcia. Inne pasze przeznaczone są dla loch, wieprzy, knurów, warchlaków, tuczników, a jeszcze inne dla macior i prosiąt. Odpowiednio dobrane pasze i dodatki paszowe to podstawa żywienia świń. Ważne, aby pasza w paśniku dla świń była pełnowartościowa oraz w pełni pokrywała zapotrzebowanie świń na energię, białko, mikro i makroelementy, witaminy i aminokwasy. Odpowiednia dawka paszowa dla trzody chlewnej składa się w 80% z pasz treściwych. Pozostałą cześć stanowią dodatki paszowe.

Warto również pamiętać, że żywienie trzody różni się w zależności od okresów fizjologicznych świni. Zwierzęta gospodarskie w ramach hodowli świń mają więc różne wymagania pokarmowe. Największą wagę przywiązuje się do precyzyjnego karmienia loch i macior, aby nie utuczyć ich przed porodem, a także do komponowania paszy dla prosiąt. 

Trzoda chlewna to zwierzęta, które cechują się bardzo szybkim wzrostem masy ciała – ich waga mieści się pomiędzy 20–110 kg. Maksymalną wagę uzyskują w 165 dniu życia.

Pasze i dodatki paszowe dla trzody chlewnej

Hodowco! Już dziś zadbaj o dobrostan zwierząt gospodarskich. W naszym sklepie kupisz pasze dla świń (prosiąt, macior, loch, warchlaków, wieprzy), niezbędne w prawidłowym żywieniu trzody chlewnej, a także wysokiej jakości dodatki paszowe. Zapewnij swojej hodowli trzody chlewnej odpowiednią paszę! Oferujemy niezbędne w prawidłowym żywieniu trzody chlewnej artykuły hodowlane, takie jak dodatki do pasz, mieszanki paszowe i koncentraty.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz, m.in.:

- Lactofeed – pasza dla prosiąt,

- otręby pszenne,

- mączka rybna,

- węglan wapnia – kreda, 

Oferujemy niezbędne w prawidłowym żywieniu trzody chlewnej artykuły hodowlane, takie jak dodatki do pasz, mieszanki paszowe i koncentraty. Na choroby przewodu pokarmowego (np. dyzenterię trzody i biegunkę świń) polecamy specjalne preparaty lecznicze, m.in. DYSANTIC.

Każdy hodowca świń wie, jak ważne dla zdrowia jest odpowiednie karmienie trzody chlewnej. Poza poprawieniem komfortu życia, karmienie świń wysokiej jakości karmą i dodatkami żywieniowymi ma również znaczenie dla jakości mięsa. Właściwe żywienie trzody chlewnej oraz wysokiej klasy systemy żywienia świń to idealne rozwiązanie dla każdego hodowcy. Proponujemy systemy żywienia trzody chlewnej o różnych parametrach dostosowanych do konkretnego zwierzęcia. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

Systemy karmienia trzody chlewnej oraz wpływ żywienia na zdrowie zwierząt

Żywienie świń powinno być dostosowywane do konkretnego rodzaju zwierzęcia. Zupełnie inne żywienie świń zalecane jest dla młodej trzody, a inne żywienie trzody chlewnej polecane jest dla świń w bardziej zaawansowanym wieku. W naszej ofercie znajdą Państwo systemy karmienia świń, systemy karmienia prosiąt oraz niezbędne do żywienia tuczników, knurów, loch czy wieprzy elementy. Niezależnie od tego, jaką hodowlę posiadamy, konieczne jest, aby pasza dla trzody była pełnowartościowa oraz spełniała zapotrzebowanie zwierząt na poszczególne składniki odżywcze, takie jak białka, aminokwasy, witaminy i makro i mikroelementy.

Proponowane przez nas systemy żywienia świń obejmują pasze, które w 80% składają się z pasz treściwych, a 20% to dodatki paszowe. Proponujemy kompleksowe karmienie świń, obejmujące również mieszanki uzupełniające dla trzody chlewnej. Dodatkowo wśród produktów w tej kategorii znajdą Państwo automaty paszowe i dokarmiacze dla trzody chlewnej o różnych cechach dostosowanych do konkretnych potrzeb. Nasze dokarmiacze dla prosiąt i koryta znacząco ułatwiają żywienie prosiąt. Nasze dokarmiacze i karmidła to wysokiej klasy systemy karmienia prosiąt, które sprawdzają się w hodowlach różnych rozmiarów. Dla tych z Państwa, którzy szukają bardziej nowoczesnych rozwiązań, stworzyliśmy ofertę obejmującą systemy żywienia trzody chlewnej zawierające automaty do zadawania pasz do chlewni. Nasza oferta na karmienie trzody obejmuje również części zamienne, które przydadzą się, gdy systemy karmienia trzody chlewnej przestaną działać prawidłowo.

Systemy karmienia trzodysklep Rolnet odpowiada na potrzeby hodowców

Każdy hodowca wie, jak szybkim przyrostem masy ciała cechuje się trzoda chlewna. Karmienie tuczników, loch czy karmienie prosiąt z naszymi produktami może być dostosowane do potrzeb konkretnego zwierzęcia. Karmienie trzody w postaci loch różni się od tego, w jaki sposób przebiega żywienie tuczników. Aby móc cieszyć się zdrowymi świniami warto dopasować żywienie do wieku zwierzęcia. Nie można tuczyć macior i loch przed porodem, z kolei żywienie prosiąt powinno być dostosowane do etapu szybkiego wzrostu, w którym się znajdują. Nasze urządzenia i dodatki paszowe stworzone zostały z myślą o dobrostanie zwierząt w różnym stanie i wieku.

Systemy żywienia trzodysklep Rolnet proponuje różnego rodzaju rozwiązania

Trzoda chlewna żywienie jej to nie jedyne elementy, o które powinien zadbać odpowiedzialny hodowca. W sklepie Rolnet znajdą Państwo wszystko, co niezbędne do porodu, odchowu, pojenia, profilaktyki, znakowania czy zapewnienia komfortowych warunków życia. Współpracujemy wyłącznie z zaufanymi producentami, którzy znają potrzeby współczesnych hodowców i proponują rozwiązania, które będą w stanie im sprostać. Oferujemy bogaty wybór artykułów w atrakcyjnych cenach, gwarantujemy terminową i rzetelną realizację powierzonych nam zamówień. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty. Z nami systemy karmienia świń oraz karmienie prosiąt będzie znacznie łatwiejsze.