• Parametry

Hodowanie owiec wymaga doboru odpowiedniego sprzętu i akcesoriów, które zapewnią zwierzętom odpowiednie warunki bytowe i ułatwią hodowcom wykonywanie codziennych obowiązków. Warto wybierać produkty wysokiej jakości, jakie oferuje sklep hodowlany Rolnet, w którym bez wychodzenia z domu kupią Państwo wszystko, co niezbędne w gospodarstwie hodowlanym. Oferujemy między innymi urządzenia i narzędzia do pielęgnacji żywego inwentarza, dodatki żywieniowe, a także akcesoria do karmienia i pojenia zwierząt – wszelkie produkty, które wspierają chów i hodowlę owiec. Jeśli prowadzą Państwo hodowlę owiec w Polsce, zachęcamy do przejrzenia naszej oferty. U nas na pewno znajdą Państwo to, czego szukają!

Jakie elementy wyposażenia są niezbędne w hodowli owiec?

Doskonale wiemy, że wysokiej jakości pokarm w ogromnym stopniu wpływa na zdrowie, kondycję i samopoczucie owiec. Dostarczanie odpowiedniego pożywienia należy do najważniejszych obowiązków każdego hodowcy. W Rolnet posiadamy karmniki i koryta dla owiec przeznaczone do podawania pasz treściwych i objętościowych. Wybrane modele wyposażone są w zawiesie, które umożliwia zawieszenie karmnika na ogrodzeniu rurowym lub belkowym na dowolnej wysokości. Wykonane są z bardzo trwałego i łatwego w czyszczeniu tworzywa sztucznego. Świetnie sprawdzą się także w hodowlach koni, kóz i bydła. Hodowla owiec wymaga zapewnienia zwierzętom stałego dostępu do czystej i świeżej wody. W Rolnet mamy wysokiej jakości poidła oraz butelki przeznaczone do podawania mleka i innych płynów jagniętom i koźlętom.

Hodowla owiec – przydatne akcesoria do pielęgnacji i strzyżenia

Chów i hodowla owiec wiąże się także z ich strzyżeniem, które należy przeprowadzać raz lub dwa razy w roku. Zabieg ten sprawia, że odrastająca wełna jest ładniejsza i ma zdecydowanie lepszą jakość. Ponadto grube runo znacznie utrudnia oddawanie ciepła. Zdjęcie wełny przynosi natychmiastową ulgę i sprawia, że zwierzętom jest chłodniej. Dlatego w każdej hodowli powinna znaleźć się profesjonalna maszynka z kompletem ostrzy oraz nożyce do strzyżenia wełny. Kolejną ważną kwestią jest podcinanie i korekcja racic za pomocą specjalnych noży, tarników i kleszczy. U nas znajdą Państwo przydatne artykuły do hodowli owiec.

Produkty wspierające profilaktykę zdrowia owiec

Hodowanie owiec wiąże się także z koniecznością dbania o zdrowie i dobrostan zwierząt. W tym celu stosuje się różnorodne preparaty zwalczające drobnoustroje i chroniące przed groźnymi chorobami. W sklepie zootechnicznym Rolnet posiadamy bardzo skuteczne preparaty do pielęgnacji i kąpieli racic. Zawierają one składniki o działaniu bakteriobójczym i ochronnych. Aplikuje się je na racice owiec za pomocą spryskiwaczy ręcznych. W naszej ofercie znajdą Państwo środki zapobiegające rozprzestrzenianiu się bakterii, wirusów oraz pasożytów, a także suplementy diety poprawiające odporność owiec.

Dojarki i sprzęt do produkcji spożywczej

Wiele osób zajmujących się hodowlą bydła, owiec czy kóz decyduje się na zakup urządzeń służących do automatycznego dojenia zwierząt. W Rolnet oferujemy profesjonalne dojarki dla owiec, które znacznie zwiększają wydajność i szybkość całego procesu pozyskiwania mleka. Ręczne dojenie owiec jest czasochłonne oraz wymaga doświadczenia i wprawy. Dostępne w naszym sklepie maszyny to nieocenione wsparcie i pomoc dla hodowcy w codziennych obowiązkach. Wyposażone są w pojemną konew ze stali kwasoodpornej lub tworzywa oraz duże koła ułatwiające manewrowanie urządzeniem. Oprócz tego znajdą Państwo u nas profesjonalne pasteryzatory i separatory do produkcji śmietany oraz inne artykuły do hodowli owiec.

Chów owiec – co jeszcze może się przydać?

Sklep zootechniczny Rolnet proponuje bogatą ofertę, która obejmuje wszystkie niezbędne elementy wyposażenia, jakie muszą się znaleźć w każdej hodowli owiec, kóz czy bydła. Posiadamy bardzo trwałe i solidne obroże dla owiec, umożliwiające bezproblemowe prowadzenie zwierząt, butelki do karmienia owiec z wygodnym smoczkiem oraz akcesoria ułatwiające poród i chów owiec. Ponadto oferujemy akcesoria do znakowania i identyfikacji zwierząt, w tym profesjonalne kolczykownice i spraye do oznaczania wizualnego. Prowadzą Państwo hodowlę owiec w Polsce? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą! Z produktami dostępnymi w naszym sklepie hodowanie owiec będzie znacznie łatwiejsze.