• Poród i odchów owiec

image

  • Parametry

Ciąża owiec i związany z tym poród to kwestie, które w życiu każdego hodowcy występują regularnie. Konieczne jest zapewnienie zwierzętom odpowiednich warunków do wzrostu, szczególnie w przypadku młodych okazów. Dlatego też zdecydowaliśmy się na wprowadzenie kategorii, w której znajdą się artykuły przygotowane z myślą o pojeniu owiec oraz kóz, a także akcesoria porodowe. Produktów jest naprawdę wiele, zachęcamy do ich przejrzenia.

Poród i odchów owiec

Dla każdego hodowcy czas porodu oraz początkowe dni hodowania młodych to wyjątkowy okres. Również wtedy konieczne jest stosowanie akcesoriów, które znacznie ułatwią cały proces, a jednocześnie pozytywnie wpłyną na same zwierzęta. Nie zapomnieliśmy więc o produktach niezbędnych przy porodzie i chowie owiec, takich jak butelki do pojenia ze smoczkiem, który dodatkowo został wyposażony w wygodny zawór. Mamy także coś, co może pomóc w przypadku trudnego porodu, a mianowicie pętle. Zachęcamy jednocześnie do sprawdzenia pozostałych produktów ze sklepu, takich jak asortyment do pielęgnacji owiec.

Butelki do karmienia dla owiec

Głównym produktem, o którym warto napisać, jest butelka do karmienia dla owiec. To bez dwóch zdań niezbędnik każdego hodowcy. W naszym sklepie czekają modele przygotowane z pełni bezpiecznego, a jednocześnie bardzo trwałego tworzywa sztucznego. Butelki mają różne pojemności – zaczynające się już od 300 mililitrów, dzięki czemu mają Państwo szansę dostosować wybór do potrzeb samego zwierzęcia.

Co więcej, butelki mają smoczki, które przeprowadzą mleko za sprawą ruchu ssącego jagnięcia. To z kolei sprawia, że nie jest wymagane nacięcie krzyżowe, co znacząco przedłuży żywotność smoczka. W butelkach nie powstaje próżnia, te nie zapadają się, dzięki temu nie ma efektu trzasku, który mógłby wystraszyć zwierzę.

Pompy do dojenia owiec

Zachęcamy również do przejrzenia produktów, które przydadzą się w przypadku nieco większych owiec. Takimi są na przykład pompy do dojenia, które umożliwiają bezwysiłkowe oraz w pełni higieniczne dojenie, przechowywanie mleka i siarki, ale również karmienie mlekiem małych jagniąt. To pompy opracowane przez czołowych weterynarzy oraz opiekunów stad i hodowców. Bardzo proste, intuicyjne wręcz obsługiwanie pomp wpłynie na komfort pracy, a także w żaden sposób nie przyczyni się do dyskomfortu samego zwierzęcia. Polecamy także pozostałe produkty z naszego sklepu, w tym akcesoria do znakowania owiec, nasz asortyment jest naprawdę duży!

Nożyce do strzyżenia owiec

Strzyżenie owiec jest czynnością wykonywaną regularnie. Jednak, aby było proste i przyjemne, a przy tym w pełni skuteczne, konieczne jest zastosowanie odpowiednich akcesoriów. Przykładem świetnie sprawdzającego się produktu są nożyce, bardzo wygodne i ostre. Stworzone tak, aby każde cięcie było precyzyjne i odpowiednio proste, dlatego nawet ciąża owiec nie przeszkodzi w ich strzyżeniu. Pracę z takimi nożycami hodowcy mogą zaliczyć do niezwykle komfortowych i przyspieszających proces strzyżenia stada.

Pętle do porodu dla owiec

Pętle do porodu dla owiec mają nie tylko przyspieszyć cały proces, ale również zadbać o pełne bezpieczeństwo dla owcy i osób pomagających przy porodzie. W naszym sklepie internetowym przygotowaliśmy pętle stworzone z myślą o tego rodzaju sytuacjach. Same linki stworzone są z wysokiej jakości, stosunkowo delikatnego materiału, który jednak jest niezwykle odporny na rozciąganie i pęknięcia. Nie inaczej jest w przypadku wytrzymałej rączki, która pozwala osobie wspierającej poród czynić to pewnie, ale z wyczuciem, co zmniejsza ryzyko zranienie owcy i jagnięcia.