• Parametry

Każdy hodowca wie, że ciąża bydła oraz jej bezproblemowy przebieg ma kluczowe znaczenie nie tylko dla zdrowia i kondycji krów, ale także na ich produktywność i wydajność mleczną. Sklep internetowy ROLNET oferuje produkty niezbędne w hodowli bydła. Posiadamy szeroki asortyment akcesoriów przeznaczonych dla dorosłych krów, a także profesjonalny sprzęt umożliwiający prawidłowy poród cieląt i właściwy odchów młodych zwierząt. Oferujemy także produkty do pielęgnacji i profilaktyki zdrowia krów oraz cieląt. U nas znajdą Państwo sprzęt i akcesoria zapewniające prawidłowy rozród bydła.

Rozmnażanie bydła – klucz do produktywności i wydajności

Prawidłowe rozmnażanie krów ma ogromne znaczenie dla wydajności zwierząt i wpływa na ilość produkowanego mleka w hodowli. Dlatego każdy hodowca powinien być przygotowany na poród krów i wiedzieć, jak zapewnić odpowiednią opiekę młodym cielętom. Rozród bydła prowadzony w prawidłowy sposób przyczynia się do zwiększenia ilości nowych zwierząt w stadzie. Bez względu na sposób zapłodnienia (naturalne krycie lub inseminacja) cielną krowę należy otoczyć troskliwą opieką przez cały okres ciąży, dzięki temu płód będzie rozwijać się prawidłowo, a sam poród cieląt przebiegnie bez komplikacji.

Ciąża krowy – jak przebiega?

Ciąża bydła to proces wieloetapowy trwający 278-293 dni. W tym czasie należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe żywienie krów. Pomocne w tym celu mogą być dostępne w naszym sklepie dodatki paszowe. Na około 2 miesiące przed wycieleniem, należy zasuszyć kanały strzykowe za pomocą specjalnych preparatów oraz przenieść cielną krowę do innego stada. W tym czasie wymiona i strzyki zregenerują się, dzięki temu będą wytwarzać więcej wysokiej jakości mleka po porodzie. Warto także wzmocnić i uelastycznić skórę na wymionach stosując kremy do pielęgnacji wymion zawierające naturalne składniki.

Jak powinien wyglądać prawidłowy poród cieląt?

Pod koniec ciąży pojawiają się widoczne objawy zbliżającego się porodu. W tym czasie należy zadbać o czystość i higienę środowiska, w jakim przebywa cielne zwierzę. Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie stanowiska w oborze, które powinno być wyłożone słomą. Przed porodem należy krowę dokładnie wyczyścić za pomocą szczotki i zgrzebła, a także umyć i zdezynfekować racice. Można to zrobić za pomocą dostępnych w naszym sklepie środków do dezynfekcji racic bydła. Poród cieląt najczęściej przebiega bez komplikacji w sposób naturalny. Warto jednak być przygotowanym na nieoczekiwane problemy i zaopatrzyć się w kilka przydatnych narzędzi i akcesoriów.

Poród bydła i odchów cieląt – przydatne akcesoria

W naszej ofercie znajdą Państwo wysokiej jakości sprzęt ułatwiający bezproblemowy poród cieląt. Chcąc uniknąć niebezpiecznych sytuacji w trakcie wycielania warto zainwestować w akcesoria porodowe dla bydła, takie jak: linki porodowe dla krów, profesjonalne wycielacze, a także urządzenia do podnoszenia krów oraz pęta do blokowania nóg. Oprócz sprzętu do porodu bydła mamy w naszej ofercie bogatą gamę produktów przeznaczonych dla cieląt. Polecamy Państwu prozdrowotne dodatki paszowe dla cieląt zawierające składniki wspierające pracę przewodu pokarmowego i zapobiegające problemom trawiennym, butelki do pojenia wyposażone w smoczek, wiadra i karmidła, a także drenchery, czyli aplikatory płynów i elektrolitów dla cieląt, budki dla cieląt z wygrodzeniem i karmnikami oraz narzędzia i akcesoria do dekornizacji. W naszej ofercie znajdują się wyłącznie wysokiej jakości produkty do porodu i odchowu cieląt. Zapewnią bezproblemowe przyjście na świat i zdrowy rozwój nowo narodzonemu zwierzęciu.