• Parametry

W tej kategorii znajdą Państwo akcesoria do znakowania bydła. Oferujemy profesjonalne kolczyki i kolczykownice, kredki do znakowania krów, a także obroże i opaski do identyfikacji wewnętrznej bydła hodowlanego. W naszym asortymencie posiadamy wszystkie niezbędne akcesoria i narzędzia umożliwiające skuteczne znakowanie bydła w małych i dużych gospodarstwach hodowlanych. Posiadamy bardzo szeroki asortyment produktów przeznaczonych do hodowli krów ułatwiających identyfikowanie bydła. Oferujemy kompleksowe wyposażenie budynków inwentarskich i stanowisk dla zwierząt. Gwarantujemy najwyższą jakość produktów oraz profesjonalną obsługę. Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą skierowaną dla hodowli bydła.

Identyfikowanie bydła – prawny obowiązek hodowców

Znakowanie bydła jest obowiązkiem każdego hodowcy wynikającym z ustawodawstwa krajowego oraz dyrektyw unijnych. Zgodnie z zapisami prawnymi, które obowiązują na terenie Polski, zwierzęta gospodarskie podlegają rejestracji. Rejestracja bydła dokonywana jest w biurach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa znajdujących się na terenie każdego powiatu w terminie 7 dni od daty oznakowania zwierzęcia. Znakowanie bydła polega na umieszczeniu na obu małżowinach usznych krów specjalnych kolczyków zawierających indywidualny numer umożliwiający identyfikowanie bydła. Po zarejestrowaniu hodowca otrzymuje paszport zawierający najważniejsze informacje dotyczące zwierzęcia, takie jak m.in. data urodzenia, płeć, numer identyfikacyjny matki i ojca, oraz dane gospodarstwa hodowlanego.

Znakowanie krów – obroże do identyfikacji bydła

Oznakowanie bydła to nie tylko prawny obowiązek każdego hodowcy, ale także czynność ułatwiająca identyfikowanie krów. Odpowiednie oznaczenia pozwalają w bardzo łatwy i szybki sposób odróżnić od siebie poszczególne osobniki. Oznakowanie bydła jest więc niezwykle potrzebne i przydatne szczególnie w przypadku dużych hodowli. Sklep internetowy rolnet.pl oferuje bardzo szeroki asortyment produktów przeznaczonych do znakowania krów. Posiadamy różnorodne akcesoria do identyfikacji bydła w tym: spraye, kredki, kolczyki, opaski i obroże. W naszej ofercie znajdują się nowoczesne kolczykownice do szybkiego i bezbolesnego przebijania małżowiny usznej, uchwyt na spray znakujący oraz wykonane z solidnego tworzywa numerki z nadrukowanymi cyframi do obroży identyfikacyjnej.

Oznakowanie bydła – kredki do znakowania

Szukają Państwo sposobu na szybkie oznakowanie krów, trzody chlewnej lub owiec? W tym celu doskonale sprawdzają się wysokiej jakości kredki do znakowania bydła wyprodukowane przez znaną i cenioną wśród hodowców niemiecką firmę Raidex. Idealne do szybkiego oznaczania poszczególnych zwierząt. Niezastąpione w codziennej pracy w gospodarstwie hodowlanym, selekcji bydła, szczepień, pielęgnacji oraz badań lub zabiegów weterynaryjnych. Kredki do znakowania bydła mają formę sztyftu wysuwanego za pomocą pokrętła. Zawierają nieszkodliwe dla zwierząt składniki, takie jak: woski, barwniki oraz olej parafinowy. Wykonane z ich pomocą oznaczenie jest bardzo intensywne i zachowuje idealną widoczność przez 14 dni.

Pozostałe akcesoria do znakowania krów

Obroże to doskonałe akcesoria do znakowania bydła, dzięki którym identyfikacja krów będzie niezwykle prosta. Tego typu akcesoria do identyfikacji bydła ułatwiają kontrolowanie całego stada i precyzyjną obserwację poszczególnych osobników. Dzięki temu bardzo łatwo można monitorować stan zdrowia zwierząt oraz prowadzić nadzór lekarski nad przebiegiem procesu leczenia lub rekonwalescencji po zabiegach. Oznakowanie krów lub innych zwierząt gospodarskich za pomocą obroży jest niezwykle łatwa. Wyposażone są one w możliwość regulacji obwodu, co ułatwia dopasowanie do budowy anatomicznej każdego zwierzęcia. Wykonane są z bardzo wytrzymałego i odpornego na uszkodzenia paska nylonowego z mocnym metalowym zapięciem. Materiał ten jest całkowicie bezpieczny dla delikatnej zwierzęcej skóry. W naszym sklepie mamy także niezawodne kolczykownice, trwałe cyfry identyfikacyjne oraz kolczyki. Oferujemy także opaski z elastycznego materiału z zapięciem na rzep.