• Widły

image

  • Parametry

W sklepie Rolnet znajdą Państwo niezbędne narzędzia do przydomowego ogródka i dużego gospodarstwa rolnego. Wysokiej klasy sprzęt to gwarancja, że każda praca związana z pielęgnacją ogrodu przebiegnie szybko i sprawnie. Podstawowym narzędziem pracy każdego ogrodnika są oczywiście grabie, jednak jest wiele czynności, z którymi zdecydowanie lepiej poradzą sobie widły. Jest to jedno z najprostszych i najbardziej przydatnych narzędzi używanych między innymi do przerzucania siana i liści czy spulchniania gleby przed siewem. W Rolnet przygotowaliśmy bogatą gamę różnego rodzaju wideł wykonanych bardzo starannie z wysokiej jakości materiałów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Widły – niezbędne w każdym ogrodzie i gospodarstwie rolnym

Widły to niezbędny element wyposażenia każdego gospodarstwa rolnego, hodowlanego i ogrodniczego. Wśród najpopularniejszych zastosowań wideł można wymienić: przerzucanie siana i ziemniaków, rozrzucanie i rozprowadzanie obornika, kopanie i spulchnianie gleby oraz usuwanie chwastów. Pod względem budowy są bardzo prostym narzędziem składającym się z dwóch elementów. W sprzedaży dostępnych jest kilka rodzajów wideł przeznaczonych do konkretnych prac. Warto zwrócić uwagę na różnice pomiędzy nimi. Wybór niewłaściwego rodzaju wideł może znacznie skomplikować i utrudnić prace ogrodowe.

Jakie widły ogrodowe wybrać?

Konstrukcja wideł jest nieskomplikowana i składa się z głowicy z długimi, lekko zagiętymi zębami, trzonka i uchwytu. Dostępne w sprzedaży modele różnią się głównie ilością zastosowanych zębów i odległością między nimi oraz szerokością roboczą. Jakie widły sprawdzą się najlepiej? Do podstawowych prac ogrodniczych polecamy widły z trzema lub czterema zębami, które można wykorzystać do przygotowania gleby i przesadzania krzewów. Sprawdzą się również w pracach rolniczych, np.: do przerzucania siana. Szerokie widły z większą liczbą zębów, zwane amerykańskimi, wykorzystywane są w gospodarstwach rolnych i ogrodnictwie do oczyszczania gleby z korzeni i chwastów, a także do rozdrabniania grud ziemi. Sklep Rolnet ma także specjalne widły do obornika, kiszonki, ziemniaków i buraków.

Do czego służą widły?

Widły doskonale sprawdzają się do kopania i przygotowania gleby pod zasiew trawy, warzyw lub roślin ozdobnych. Długie i ostre zęby z łatwością przebijają się przez grubą i twardą ziemię, zapewniając lepszy dostęp powietrza, wody i składników odżywczych. Widły idealnie poradzą sobie w mocno zarośniętym i zaniedbanym ogródku. Skutecznie rozluźniają glebę i rozbijają zbite fragmenty ziemi. Przydadzą się także do przerzucania i przenoszenia trawy, siana czy liści podczas porządkowania terenu gospodarstwa. Oferują nieocenioną pomoc przy pielęgnacji ogródka, czy usuwaniu chwastów. Oferujemy również widły do obornika przydatne przy rozrzucaniu kompostu.

Widły ogrodowe i inne narzędzia w sklepie Rolnet

Wysokiej jakości widły wykonane z solidnych i odpornych na uszkodzenie materiałów to niezastąpione narzędzie, które będzie służyć każdemu rolnikowi i ogrodnikowi przez wiele lat. Dostępne w naszym sklepie widły Fiskars pomogą Państwu w porządkowaniu ogrodu i pielęgnowaniu trawnika. Znajdą zastosowanie w bardzo wielu pracach. Oferujemy różne rodzaje wideł oraz trzonki wykonane z drewna, metalu lub aluminium. W ofercie sklepu Rolnet mamy wszystko, co jest potrzebne w każdym gospodarstwie rolnym, ogrodniczym i hodowlanym. Oprócz wideł oferujemy łopaty, szpadle i szypy oraz wiele innych akcesoriów i narzędzi gospodarskich, dzięki którym szybko i sprawnie wykonają Państwo większość prac w swoim gospodarstwie.