• Grabie i grabki

image

  • Parametry

Grabie to jedne z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych narzędzi ręcznych. Znajdują zastosowanie w każdym gospodarstwie rolnym, ogrodniczym i hodowlanym. Dzięki nim możemy w łatwy sposób zadbać o nasz ogród. To proste i bardzo przydatne narzędzie skutecznie usprawni wszelkie prace związane z pielęgnacją trawnika i porządkowaniem terenu ogrodu lub działki. Wbrew pozorom grabie to dość szeroka kategoria narzędzi. Wyróżniamy bowiem kilka ich rodzajów, które różnią się od siebie budową i zastosowaniem. Jeśli szukają Państwo wysokiej jakości grabi, zapraszamy do przyjrzenia się dostępnym w naszym sklepie produktom. Nowe grabie pozwolą Państwu zadać o swój ogród.

Grabie – niezawodne i wszechstronne narzędzia ogrodowe

Pod względem budowy grabie ogrodowe nie są skomplikowanym narzędziem. Składają się z metalowej lub plastikowej listwy zakończonej zębami oraz trzonka wykonanego najczęściej z drewna, plastiku lub aluminium.Grabie metalowe to niezawodne i uniwersalne narzędzie, jakie musi znaleźć się na wyposażeniu każdego ogrodnika i rolnika. Przy pomocy grabi możemy bez trudu uporządkować teren zielony wokół domu, zgrabić liście i skoszoną trawę. Grabie są niezastąpione w przygotowaniu gruntu pod uprawę roślin. Umożliwiają równomierne rozprowadzenie ziemi, a także nawozów na grządkach i rabatach. W sprzedaży dostępne są grabie uniwersalne, choć zdecydowanie polecamy wybór narzędzia przeznaczonego do konkretnego rodzaju pracy, tj. pielęgnacji trawnika czy grabienia liści.

Grabie do pielęgnacji trawnika

Grabie do trawy wyróżniają się dużą ilością długich i sztywnych zębów. Są one rozstawione bardzo gęsto, dzięki czemu usuwają z trawnika nawet najdrobniejsze liście, chwasty i zanieczyszczenia. Taka konstrukcja znacznie ułatwia wykonanie prac związanych z pielęgnacją trawnika. Tego typu grabie wykorzystuje się również do spulchniania gleby przed zasianiem trawy lub innych roślin. Spulchnianie rozluźnia i napowietrza glebę oraz sprawia, że lepiej wchłania wodę i składniki odżywcze. Długie i sztywne zęby grabi do trawnika działają niczym glebogryzarka, usuwając warstwę filcu, który zalega na powierzchni gleby, blokując dostęp powietrza i pogarszając jej kondycję.

Grabie do zbierania martwych roślin i liści

Opadłe i gnijące liście potrafią skutecznie zaburzyć estetykę ogrodu. Utrudniają także dopływ powietrza, wody i składników odżywczych do gleby, hamując wzrost i rozwój roślin. Dlatego warto dbać o regularne ich usuwanie, szczególnie w okresie jesieni. Do tego celu służą specjalne grabie do liści wyposażone w bardzo długie i giętkie zęby wykonane z drutu. Kupując tego typu grabie (np. Fiskars), należy zwrócić uwagę na szerokość roboczą, która powinna wynosić co najmniej 40 centymetrów. Taka szerokość pozwala za jednym pociągnięciem zebrać znaczną ilość liści i skoszonej trawy. W sklepie Rolnet znajdą Państwo bardzo funkcjonalne grabie do liści wyposażone w regulację rozstawu zębów.

Wysokiej jakości grabie ogrodowe w sklepie Rolnet

Oferowane w naszym sklepie internetowym grabie Fiskars to bardzo solidne i niezawodne narzędzia dla każdego rolnika i ogrodnika. Dedykowane są właścicielom małych, przydomowych ogródków oraz osobom, które zawodowo zajmują się pielęgnacją terenów zielonych. W naszym asortymencie mamy również małe grabki, tzw. zmiotki druciane, przeznaczone do czyszczenia grządek i spulchniania niewielkich obszarów gleby. Oferujemy także grabie do siana oraz inne narzędzia do sadzenia i pielęgnacji ogrodu, a także nasiona, nawozy, środki ochrony roślin oraz kompostowniki. Z naszymi produktami kompleksowo zadbają Państwo o swój ogród.