• Systemy podłogowe do chlewni

image

  • Parametry

Jednym z elementów, o jakie należy zadbać, tworząc przestrzeń chlewni, jest podłoga. Modernizacja pomieszczeń, w tym zastosowanie odpowiednich systemów podłogowych w chlewni ma niebagatelny wpływ na polepszenie warunków bytowych zwierząt, a co za tym idzie, na zwiększenie dochodowości produkcji. Systemy podłogowe dla trzody mają także duży wpływ na stan zdrowia hodowanych zwierząt. W naszym sklepie internetowym Rolnet przygotowaliśmy dla Państwa podłogi do chlewni oraz pozostałe elementy wyposażenia kojców dla trzody chlewnej. Zachęcamy do zapoznania się z całym naszym asortymentem.

Systemy podłogowe do chlewni - ogólna klasyfikacja

Ściółkowy, bezściółkowy oraz kombinowany - to trzy rodzaje systemów podłogowych, stosowanych przez hodowców w chlewniach. To, jakie podłogi do chlewu zostaną zastosowane, najczęściej jest wynikiem możliwości finansowych, dostępnej powierzchni oraz dostępności materiałów na ściółkę. Istotna jest także konstrukcja budynku oraz skala produkcji trzody chlewnej. Nie można jednoznacznie określić, które systemy podłogowe do chlewni są najlepsze. Jest to sprawa bardzo indywidualna i hodowca sam musi zdecydować, który rodzaj będzie najwłaściwszy. W naszym sklepie internetowym mają Państwo możliwość zamówienia zarówno rusztów maciorowych/warchlakowych, jak i ściółki kruszonej ze słomy rzepakowej.

Ściółkowe systemy podłogowe do chlewu

Podłogi do chlewu prezentują się inaczej w zależności od zastosowanego systemu. Słoma, trociny, torf oraz kora drzewna to najczęściej wykorzystywane materiały w ściółkowych systemach podłogowych do chlewu. W tej technologii podłogi dla trzody można rozróżnić trzy rodzaje rozwiązań tj. ściółkę płytką, ściółkę głęboką, a także samoczyszczące się posadzki. W pierwszym przypadku ściółka pokrywa całą powierzchnię wygrodzenia i jest codziennie wymieniana. System głębokiej ściółki doskonale sprawdza się w przypadku grupowego utrzymania tuczników. Utrzymanie świń na głębokiej ściółce jest bardzo opłacalne i nie wymaga dużego nakładu pracy. W tego typu systemie na stałe wyznaczone są kolejne strefy, takie jak strefa ściółkowa, paszowa, legowiskowa oraz oddawania kału. Brak konieczności bieżącego usuwania obornika charakterystyczny jest także dla systemów samoczyszczących.

Bezściółkowe systemy podłogowe dla trzody

Technologia bezściółkowa to doskonałe rozwiązanie ograniczające kontakt zwierząt z odchodami. Wyróżnia się zatem wysokimi standardami higienicznymi. Najczęściej stosowana jest w pomieszczeniach porodowych oraz odchowalniach warchlaków. Bezściółkowe systemy podłogowe do chlewu to liczne korzyści. Podłogi do chlewni nie muszą być regularnie dościelane, nie ma konieczności usuwania obornika, a co za tym idzie, zmniejszone są także nakłady pracy. Dostępne w naszym sklepie ruszty maciorowe przeznaczone są do montażu na wspornikach rusztu i są wyposażone w powierzchnię antypoślizgową. Zachęcamy także do sprawdzenia proponowanych przez nas rusztów warchlakowych, artykułów przeznaczonych do znakowania i identyfikacji, poskramiania i kontroli trzody chlewnej, a także jej pielęgnacji. W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta.