• Parametry

Jednym z ważniejszych elementów podczas hodowli zwierząt jest ich pielęgnacja. Nie inaczej jest z trzodą chlewną. Pielęgnacja tuczników ma realny wpływ na efektywność produkcji i zdrowie trzody. Pielęgnacja trzody chlewnej jest szczególnie ważna podczas i zaraz po porodzie. W sklepie internetowym Rolnet doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Tym samym w naszym asortymencie przygotowaliśmy produkty, dzięki którym pielęgnacja macior oraz pozostałych świń będzie łatwa i bezproblemowa. Zachęcamy także do sprawdzenia asortymentu, dzięki któremu zadbają Państwo o zdrowie trzody chlewnej. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Pielęgnacja trzody chlewnej istotna dla jej zdrowia

Podczas hodowli trzody chlewnej nie mogą zdarzyć się zaniedbania pielęgnacyjne. Niosą one bowiem wiele negatywnych konsekwencji. Największą uwagę należy zwrócić podczas pielęgnacji około porodowej. Ma ona bezpośredni wpływ na stan zdrowia w późniejszym odchowie warchlaków oraz wyniki ekonomiczne całej produkcji. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo asortyment niezbędny podczas porodu i odchowu prosiąt. Dodatkowo przygotowaliśmy artykuły do pielęgnacji i leczenia racic trzody, dezynfekcji racic oraz bandaże elastyczne, kohezyjne dla trzody. Wszystkie produkty są fabrycznie nowe i spełniają wszelkie wymogi. Są gotowe do użycia od razu po otrzymaniu przesyłki.

Leczenie i pielęgnacja trzody

Pielęgnacja trzody, w tym regularna pielęgnacja racic to konieczność, jeśli hodowca chce uniknąć problemów wynikających z chorób kończyn. Co ważne, nie ogranicza się ona jedynie do korekcji racic, ale również do higieny otoczenia i sposobu odżywiania. Choroby wiążą się także ze specjalistycznym leczeniem oraz niekiedy z przedwczesnym wyłączeniem zwierzęcia z hodowli. W sklepie Rolnet zadbaliśmy o bogaty asortyment pozwalający na kompleksową pielęgnację świń i leczenie racic trzody. W asortymencie znajdą Państwo między innymi nóż do korekcji racic, koncentrat do kąpieli, klocki drewniane, smołę bukową, wannę do dezynfekcji racic, kleszcze do korekcji, tarcze szlifierskie oraz środki do pielęgnacji. Posiadamy także gotowe zestawy do leczenia racic.

Bandaże elastyczne, kohezyjne dla trzody

Jakie jeszcze produkty do pielęgnacji świń są potrzebne? Chcąc utrzymać dobrą zdrowotność racic, trzeba zwrócić uwagę na wiele aspektów oraz wyposażyć się w wiele niezbędnych przedmiotów. Jednym z nich są bandaże elastyczne, kohezyjne dla trzody. Co to za produkt? To zwykły bandaż elastyczny, wyróżniający się tym, że klei się sam do siebie. Są to bandaże idealne do podtrzymywania opatrunków w miejscach trudnych, ruchomych, są łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu, utrzymują stałe naprężenie oraz nie wymagają dodatkowych zapinek ani plastrów. Dodatkowo bandaże są odporne na pot i wodę, nie tracą swoich właściwości oraz są przyjazne dla skóry. Są zatem idealne do pielęgnacji zwierząt, w tym także trzody. W naszym sklepie internetowym dostępne są w kilku wielkościach i kolorach. Bandaże kohezyjne są także stosowane przez ludzi, szczególnie sportowców. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem do pielęgnacji macior, czy tuczników.