• Parametry

Kury, indyki, gęsi i kaczki należą do najpopularniejszych zwierząt, jakie można spotkać w gospodarstwach hodowlanych. Coraz więcej osób decyduje się na założenie niewielkiej, prywatnej hodowli drobiu, co pozwala na uzyskanie w pełni ekologicznego mięsa i jajek. Warto wiedzieć, żehodowla drobiu to niełatwe zajęcie wymagające poświęcenia czasu oraz odpowiedniej dbałości. Niezbędne jest również wyposażenie ferm drobiarskich w kilka ważnych elementów, które w ogromnym stopniu wpływają na komfort życia zwierząt, co przekłada się na efekty hodowli kaczek, gęsi, indyków, czy kur. W naszym sklepie znajdą Państwo artykuły do hodowli drobiu umożliwiające stworzenie idealnych warunków inwentarskich, które zapewnią optymalny wzrost i wydajność hodowli. Oferujemy szeroką gamę produktów ułatwiających pracę każdemu hodowcy drobiu.

Wyposażenie ferm drobiarskich niezbędne w każdej hodowli

Do codziennych obowiązków każdego hodowcy należy dostarczanie zwierzętom pożywienia w odpowiedniej ilości i o odpowiednim czasie. W sprzedaży dostępne są różne karmidła dla drobiu, które umożliwiają podawanie pokarmu w bardzo wygodny dla zwierząt sposób. Dużą popularnością w hodowli drobiu cieszą siękarmniki korytkowe, które świetnie sprawdzają się zarówno w żywieniu dorosłych osobników, jak i kilkudniowych piskląt. Kupując karmniki korytkowe, należy zwrócić uwagę na ich jakość. W Rolnet posiadamy solidne, stabilne i odpowiednio wyprofilowane korytka wyposażone w specjalną kratkę zapobiegającą wchodzeniu drobiu do środka. Kolejnym rozwiązaniem są karmidła zasypowe, które można zawiesić na dowolnej wysokości w zależności od wielkości zwierząt. W naszej ofercie mamy karmidła zasypowe w kilku rozmiarach – największy model może pomieścić nawet 22 litry paszy. Oferowane produkty wykonane są z bardzo trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Jesteśmy pewni, że okażą się bardzo pomocne whodowli indyków, gęsi, czy kaczek.

Poidła do efektywnego dostarczania wody w hodowli kur

Kolejnym obowiązkiem hodowcy jest zapewnienie zwierzętom właściwego nawodnienia organizmu. W tym celu stosuje się różnego rodzaju poidła. W Rolnet posiadamy tradycyjne poidła wolnostojące dla drobiu o pojemności od 3 do 30 litrów, które można zastosować w przypadku licznego stada kur lub kaczek. Wybrane modele wyposażone są w ergonomiczny uchwyt do wygodnego przenoszenia. W naszym sklepie internetowym oferujemy także poidła dzwonowe, które doskonale sprawdzają się w każdym rodzaju hodowli drobiu. Konstrukcja takiego poidła umożliwia stałe podłączenie do instalacji niskociśnieniowych, dzięki czemu korytko napełnia się automatycznie. Poidła dzwonowe można zawiesić na dowolnej wysokości, dostosowanej do wzrostu drobiu.

Promienniki podczerwieni do kurnika – zadbaj o ciepło w stadzie

W budynkach inwentarskich muszą panować odpowiednie warunki, w tym optymalna temperatura, która zapewnia prawidłowy wzrost i rozwój drobiu. Jest to szczególnie ważne we wczesnej fazie życia zwierząt. Jednym z najczęściej stosowanych w hodowli drobiu źródeł ciepła są promienniki podczerwieni do kurnika. Znajdują one zastosowanie nie tylko w przypadku drobiu, ale także w gospodarstwach zajmujących sięhodowlą bydła i trzody chlewnej. W ofercie mamy promienniki z regulowanym łańcuszkiem, dzięki któremu można zamontować lampę na odpowiedniej wysokości. Oferujemy produkty o wysokiej odporności na uszkodzenia i długim czasie pracy. Promienniki podczerwieni równoważą ciepłotę ciała zwierząt oraz pobudzają krążenie krwi w tkankach i mięśniach.

Pozostałe artykuły do hodowli drobiu – co jeszcze oferujemy?

W Rolnet posiadamy szeroki wybór produktów pomocnych w hodowli kur. Oferujemy karmniki, poidła i promienniki podczerwieni oraz inne urządzenia i akcesoria dla ferm drobiarskich ułatwiające pracę hodowcy. U nas kupią Państwo profesjonalne i funkcjonalne wylęgarki oraz inkubatory przeznaczone do wylęgu 12, 24 lub 49 jaj. Urządzenia te znacznie przyśpieszają wykluwanie się zalężonych jaj i zwiększają efektywność hodowli. Posiadamy także bogatą gamę preparatów do profilaktyki zdrowia drobiu,mieszanki paszowe oraz obrączki i ściółkę z naturalnych i delikatnych materiałów. Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą. U nas znajdą Państwo kompleksowe wyposażenie ferm drobiarskich.