• Parametry

Czochradła dla bydła to ważne elementy wyposażenia, które powinny być częścią każdego gospodarstwa, w którym hodowane jest bydło. Ich zadaniem jest zaspokajanie behawioralnych potrzeb krów, związanych z ocieraniem się o różnego rodzaju powierzchnie i nie tylko. Czochradła dla bydła najczęściej umieszcza się w oborach krów mlecznych. Dzięki dostępności tych urządzeń, bydło nie ociera się o wystające elementy występujące w pomieszczeniu, przez co mogą uniknąć uszkodzeń skóry.

Czochradła dla krów – jakie wyróżnia się rodzaje?

Czochradła dla krów dostępne są w różnych wariantach. Jednak podstawowy podział obejmuje czochradła szczotkowe bez napędu i szczotki elektryczne wyposażone w czujnik ruchu oraz silnik. Zastosowanie któregoś z tych rozwiązań sprawia, że zwierzęta przestaną ocierać się o przypadkowe elementy znajdujące się w oborze, co często skutkuje skaleczeniem lub innymi poważnymi urazami.

Czochradło dla bydła – najważniejsze zalety

Inwestycja w czochradło dla bydła to doskonały sposób na poprawienie komfortu psychicznego zwierząt. Należy pamiętać, że poprawny rozwój behawioralny jest niezwykle istotny w ogólnej kondycji zwierzęcia. Do innych korzyści związanych z zastosowaniem szczotek należy regulacja przemieszczania się krów w oborze, zachowanie czystości poprzez wyeliminowanie pasożytów, wzrost wydajności mlecznej, wzrost płodności oraz ogólny dobrostan zwierząt.

Czochradła dla bydła – cena urządzenia

Czochradła dla bydła dostępne są na rynku w różnych przedziałach cenowych. Koszt urządzenia w głównej mierze uzależniony jest od tego, czy wybrany zostanie wariant z napędem, czy też nie. W większości przypadków za dobrej jakości czochradło trzeba będzie zapłacić około kilkuset złotych. Jeśli szukają Państwo sprawdzonych produktów w przyzwoitej cenie, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Rolnet.

Czochradła dla bydła – sklep Rolnet

W sklepie Rolnet znajdą Państwo tylko produkty z najwyższej półki. Nasze czochradła zaprojektowane są z myślą o potrzebach zwierząt, a więc z pewnością doskonale spełnią swoje zadanie. W naszym asortymencie dostępne są czochradła elektryczne i stacjonarne, w których szczotki wykonane są z materiałów niepodrażniających skóry zwierząt. Co więcej, są to urządzenia niezwykle solidne. Zachęcamy również do zapoznania się z kategorią części do czochradeł.