• Parametry

Czochradła elektryczne dla bydła to urządzenia, które zapewnią poprawny rozwój behawioralny zwierząt. Każda krowa ma potrzebę ocierania się o różnego rodzaju przedmioty. Kupując profesjonalne czochradło elektryczne dla bydła, można liczyć m.in. na wzmożoną płodność, szybszy wzrost i zwiększoną wydajność mleczną, a to nie koniec korzyści. Inwestycja w czochradło to pewność dobrego dobrostanu krów.

Czochradła elektryczne dla krów – czy warto w nie zainwestować?

Czochradło elektryczne dla bydła zazwyczaj składa się ze stalowego ramienia, zestawu mocującego do ściany lub rury oraz specjalnej szczotki. Wybór tego urządzenia będzie doskonałym pomysłem, ponieważ może przynieść hodowcy naprawdę wiele korzyści.

Zacznijmy od tego, że budowa anatomiczna krowy, nie pozwala jej położyć się na plecach w celu pozbycia się wszelkich zanieczyszczeń i pasożytów zamieszkujących jej grzbiet. Czochradła elektryczne dla krów będą rozwiązaniem tego problemu, ponieważ pomogą zwierzęciu w codziennej higienie i zniwelują uciążliwe swędzenie. Ograniczone zostanie pojawianie się pasożytów skórnych, a ponadto sierść będzie zdrowa i lśniąca.

Kolejnym ważnym zadaniem urządzenia jest zapewnienie odpowiedniego ukrwienia skóry zwierząt. Przekłada się to na zwiększoną produkcję mleka oraz przyrost wydajności mięsnej, a co za tym idzie – większe zyski finansowe dla samego gospodarstwa. Jak widać, czochradła dla bydła to korzyści nie tylko dla zwierzęcia, lecz także dla hodowcy.

Jakie czochradło elektryczne dla bydła będzie najlepsze?

Czochradła elektryczne dla bydła dostępne są w różnych wariantach. To, który model będzie najlepszy warto uzgodnić wcześniej z weterynarzem oraz przeanalizować pod kątem możliwości pomieszczenia, w którym zostanie zamontowane. To, na co trzeba zwrócić uwagę przed zakupem to przede wszystkim rodzaj napędu, wielkość i jakość szczotki oraz sposób mocowania. Ze względu na te właściwości, wyróżnić można m.in.:

  • czochradła elektryczne dla bydła mlecznego,
  • czochradła elektryczne dla bydła mięsnego,
  • czochradła elektryczne dla bydła mięsnego opasowego.

Czochradła elektryczne dla bydła – sklep Rolnet gwarancją najlepszego wyboru

W sklepie Rolnet oferujemy profesjonalne czochradła elektryczne dla bydła. Cena i jakość naszych urządzeń sprawia, że naprawdę warto rozważyć zakup oferowanych produktów. Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z całym asortymentem i wybrania dla swojej hodowli idealnego czochradła. Znaleźć można u nas również części do czochradeł, które mogą się przydać w razie uszkodzenia któregoś z elementów.