• Parametry

Każdy właściciel trzody jest prawnie zobligowany do oznakowania świni urodzonej w danej siedzibie stada za pomocą dedykowanych do tego kolczyków. Z kolei w przypadku przemieszczenia świni, konieczne jest ponowne oznaczenie jej odpowiednim tatuażem. W naszym sklepie Rolnet znajdą Państwo wysokiej jakości narzędzia i akcesoria, dzięki którym mogą Państwo przeprowadzić skuteczne i bezpieczne znakowanie trzody chlewnej.

Znakowanie trzody chlewnej - obowiązek każdego hodowcy

Znakowanie trzody chlewnej to istotny element unijnego systemu, który polega na rejestrowaniu osobników hodowanych w poszczególnych stadach. System ten sprawia, że konsumenci otrzymują bezpieczną żywność oraz inne produkty pochodzące z hodowli trzody. Obowiązkoweznakowanie świń nakłada na właścicieli konieczność oznaczenia posiadanego zwierzęcia oraz zgłoszenia łącznej ilości hodowanych osobników i zmiany tej ilości. Znakowanie trzody może zostać wykonane z wykorzystaniem kolczyków lub tatuaży - jest to zależne od przeznaczenia poszczególnych przedstawicieli gatunku. Kolczyki z numerem identyfikacyjnym umieszcza się w obu lub tylko lewej małżowinie usznej świń. Z kolei tatuaż z numerem siedziby stada lub numerem pierwszej siedziby tatuuje się najczęściej na grzbiecie zwierzęcia. Warto dodać, że znakowanie tuczników następuje poprzez wykorzystanie metody tatuowania.

Wysokiej jakości artykuły do znakowania trzody chlewnej

Na stronie naszego sklepu Rolnet znajdą Państwo wysokiej jakości artykuły do znakowania trzody chlewnej, dzięki którym wykonanie tej czynności będzie proste i bezpieczne. Do zakolczykowania świń przygotowaliśmy profesjonalne kolczykownice znanych producentów oraz zestawy kolczyków. W zależności od wielkości gospodarstwa mogą Państwo wybrać zestaw 10, 25, 50, 100, 500, a nawet 1000 sztuk. Oferowane przez nas kolczyki zostały wykonane z trwałych i higienicznych materiałów, które są odporne na korodowanie. Co więcej, trzpień kolczyków został tak zaprojektowany, by przyspieszać gojenie ran i zmniejszać ryzyko zakażenia. Kolejne oferowane przez nas artykuły to tatuownice, dzięki którym znakowanie tuczników przebiegnie bardzo sprawnie. Na stronie sklepu znajdą Państwo tatuownice zaciskowe i uderzeniowe oraz potrzebne akcesoria, takie jak tusz, pudełko na tusz oraz różnorodne cyferki.

Znakowanie świń - bezpieczne i niezawodne narzędzia

Korzystając z oferowanych przez nas artykułów, mogą Państwo liczyć na sprawne i bezpieczne znakowanie trzody chlewnej. Oprócz kolczyków i tatuaży proponujemy również prostsze i mniej inwazyjne rozwiązania, które pozwolą Państwu na krótkotrwałe wyróżnienie poszczególnych osobników na tle stada. W ten sposób znakowanie trzody umożliwi podzielenie stada na różne grupy. Do tego celu polecamy profesjonalne kredki, spraye, farby do trzody chlewnej. Na stronie naszego sklepu znajdą Państwo wyłącznie wysokiej jakości artykuły i akcesoria, które zostały wykonane przez renomowanych producentów. Oferujemy produkty, które usprawniają znakowanie trzody chlewnej, jednak to nie wszystko, co znajduje się w naszym sklepie. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi kategoriami, w których dostępne są różnorodne sprzęty i konstrukcje do hodowli zwierząt, akcesoria i narzędzia gospodarskie, odzież i wiele innych.