• Kolczykowanie trzody chlewnej

  • Parameters

Znakowanie trzody chlewnej: kolczyki dla świń to najlepszy wybór

W asortymencie naszego sklepu mogą Państwo znaleźć najwyższej jakości kolczyki dla trzody do znakowania trzody chlewnej. Obecnie kolczykowanie świń stało się obowiązkiem każdego hodowcy, należy więc zadbać o najwyższej jakości sprzęt to przeprowadzenia kolczykowania w stadzie. Jednym z najpopularniejszych modeli kolczyków są kolczyki Allflex, które dzięki odpowiedniej budowie są trwałe i łatwe w aplikacji. Kolczyki dla trzody chlewnej składają się z dwóch części (męskiej i żeńskiej), dzięki czemu możliwy jest jego swobodny obrót w uchu zwierzęcia. Trzon kolczyka wykonany z metalu znacząco ułatwia kolczykowanie trzody chlewnej, a także pomaga ograniczyć ból odczuwany przy znakowaniu świń metodą kolczykowania.

Kolczyki Allflex dostępne są dla Państwa w naszym sklepie w różnych pakietach (pakowanych po 50, 100, 500 lub 1000 sztuk), a więc każdy hodowca z pewnością znajdzie opcję odpowiadającą liczebności jego stada i potrzebom gospodarstwa. W asortymencie znajduje się również precyzyjna i łatwa w obsłudze kolczykownica.

Kolczyki dla świń: obowiązek każdego hodowcy

Znakowanie świń jest prawnym obowiązkiem każdego hodowcy, który posiada stado trzody chlewnej – taka procedura ma za zadanie chronić stado oraz okoliczne gospodarstwa przed przenoszeniem się chorób. Kolczyki dla zwierząt są łatwym sposobem na znakowanie świń hodowlanych, nie przeznaczonych do uboju. Hodowca w przypadku zgubienia kolczyka ma również obowiązek ponownego znakowania świń, w terminie do 7 dni od daty wydania duplikatu kolczyka.