• Pielęgnacja i leczenie racic trzody

image

  • Parametry

 

Regularna pielęgnacja racic jest konieczna, co do tego żaden hodowca nie ma najmniejszych wątpliwości. Ma realny wpływ na wydajność i efektywność produkcji oraz stan zdrowia zwierząt. Eliminacja zwierząt z powodu chorób racic i ich powikłań to dodatkowe koszty i straty. Warto zatem zapobiec takiej sytuacji i pielęgnację oraz leczenie racic świń przeprowadzać systematycznie. Rolnet to sklep internetowy, w którym znajdą Państwo niezbędne sprzęty, akcesoria i środki, dzięki którym pielęgnacja racic trzody chlewnej będzie łatwa i przyjemna. Zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem sklepu oraz kontaktu z działem obsługi klienta.

Dlaczego pielęgnacja racic tuczników jest tak istotna?

Zdrowe, zadbane zwierzęta to gwarancja zysków hodowcy. Pielęgnacja racic trzody chlewnej w pierwszym etapie powinna odnosić się do regularnego sprawdzania ich stanu i w razie konieczności ich korekty. Czynność ta polega na usunięciu nadmiernie przerośniętego rogu racicowego oraz nadaniu racicom odpowiedniego kształtu. Wcześniej racice są oczyszczane i osuszane. Jakie czynniki wpływają na powstanie chorób racic? Przede wszystkim złe warunki zoohigieniczne, w tym duża wilgotność ściółki, zbyt wysoka masa ciała zwierzęcia, zła organizacja panująca w chlewie, błędy żywieniowe oraz w mniejszym stopniu uwarunkowania genetyczne. Konsekwencje zaniedbań nie tylko odbijają się na efektywności produkcji, ale również na samopoczuciu i zdrowiu zwierzęcia. Nieprawidłowa pielęgnacja racic świń to narażenie ich na cierpienie, na problemy z rozrodem oraz liczne zakażenia.

Pielęgnacja i leczenie racic trzody chlewnej z Rolnet

W sklepie internetowym Rolnet doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest pielęgnacja i leczenie racic tuczników. Z tego też względu przygotowaliśmy bogaty asortyment mający na celu ułatwienie procesu i zminimalizowanie ewentualnych kosztów i strat. Leczenie i pielęgnacja racic macior i męskich osobników świń to proces dość skomplikowany, w którym niewątpliwie przydadzą się między innymi noże do korekcji racic, kleszcze do korekcji, tarcze szlifierskie, koncentraty do kąpieli, klocki drewniane, smoła bukowa, wanny do dezynfekcji oraz środki do pielęgnacji. Wszystkie te produkty do pielęgnacji racic trzody warto mieć na wyposażeniu. Warto sprawdzić także ofertę bandaży kohezyjnych dla trzody. Produkty zawarte w asortymencie sklepu Rolnet są najwyższej klasy. Z pewnością sprostają nawet najbardziej wygórowany wymaganiom.

Pozostały asortyment przeznaczony do hodowli trzody

Pielęgnacja i leczenie racic trzody to tylko jeden z wielu aspektów dotyczących hodowli tuczników. Oprócz pielęgnacji trzody ważna jest także profilaktyka ASF, karmienie trzody, poprawne znakowanie i identyfikacja, pojenie, poskramianie i kontrola oraz odpowiednie postępowanie podczas porodu i odchowu prosiąt. Dla każdego hodowcy, niezależnie od tego czy prowadzi swój biznes od kilku dni, czy wielu lat, przygotowaliśmy asortyment, który zwiększy rentowność produkcji. Oferujemy między innymi akcesoria do wyposażenia chlewni, środki na choroby świń, akcesoria do pojenia i karmienia, takie jak poidła, koryta, karmniki oraz paśniki dla świń, pasze i dodatki paszowe, urządzenia wspomagające poród maciory oraz produkty do odchowu prosiąt. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że profesjonalny sprzęt jest na wagę złota. Dodatkowo wiemy, jak ważne jest to, aby wszystkie produkty móc zamówić w jednym miejscu. To duża oszczędność czasu i niższe koszty zamówienia. Sklep Rolnet stworzony został z myślą o najbardziej wymagających hodowcach świń i innych zwierząt hodowlanych. Zachęcamy do zakupu produktów do pielęgnacji racic trzody orazleczenia racic macior i tuczników.