• Kolczykowanie bydła – profesjonalne akcesoria do znakowania

image

  • Parametry

Kolczykowanie bydła to wciąż jedna z najpopularniejszych metod znakowania zwierząt w gospodarstwach hodowlanych. Stosowana jest w Polsce oraz na terenie całej Unii Europejskiej. Kolczyki zakłada się wszystkim zwierzętom gospodarskim, czyli krowom, świniom, owcom oraz kozom. W sklepie rolnet.pl znajdą Państwo profesjonalne akcesoria i narzędzia, dzięki którym kolczykowanie bydła będzie niezwykle proste i bezstresowe dla zwierząt. Posiadamy solidne kolczykownice od znanych producentów oraz kolczyki identyfikujące dla bydła. Oferujemy profesjonalne rozwiązania do hodowli bydła. Zapraszamy!

Kolczykowanie krów – obowiązek każdego hodowcy

Kolczykowanie bydła należy do obowiązków każdego hodowcy. Zgodnie z obowiązującym prawem krajowym i unijnym właściciel gospodarstwa zobowiązany jest w ciągu 7 dni od narodzin cielaka dokonać jego oznakowania oraz rejestracji w odpowiednim biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Po zarejestrowaniu każdy nowo narodzony osobnik otrzymuje paszport z najważniejszymi danymi. Oznakowanie bydła polega na umieszczeniu na obu małżowinach usznych zwierzęcia specjalnych kolczyków z numerem identyfikacyjnym. Kolczyki dla bydła umieszcza się na uszach za pomocą kolczykownicy.

Solidne i trwałe kolczykownice w sklepie rolnet.pl

W ofercie naszego sklepu posiadamy niezawodne kolczykownice do szybkiego i bezbolesnego kolczykowania bydła. Oferujemy także kolczyki do znakowania krów. Polecamy Państwu sprzęt od najlepszych światowych marek, słynących z wysokiej jakości produktów przeznaczonych dla dużych i małych gospodarstw hodowlanych. Kolczykownica PRIMA-FLEX wyróżnia się niezawodnością, ergonomią i wysoką wytrzymałością. Jest to najczęściej wybierany sprzęt przez hodowców polskich i zagranicznych. Kolczykownica wykonana jest z solidnej stali kwasoodpornej i trwałego tworzywa sztucznego. Produkt jest masywny i odporny na uszkodzenia. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja zapewnia wygodne wykonanie zabiegu kolczykowania. Kolczykownica wyposażona jest w zacisk utrzymujący kolczyki dla bydła w odpowiednim miejscu przez cały czas trwania zabiegu oraz bardzo ergonomiczne rączki. W naszej ofercie znajduje się także kolczykownica marki ALLFLEX wyróżniająca się lekkością i poręcznością. Wykonana jest z solidnych materiałów gwarantujących niezawodność. Sprzęt umożliwia szybką aplikację kolczyków w bardzo bezpieczny i bezstresowy sposób.

Kolczyki dla bydła do znakowania

W tej kategorii znajdą Państwo także wysokiej jakości kolczyki dla bydła do identyfikacji wizualnej zwierząt. Wykonane są z bardzo wytrzymałego i elastycznego tworzywa sztucznego. Wyposażone zostały w bardzo mocne zapięcie odporne na uszkodzenia mechaniczne, które skutecznie zapobiega przypadkowemu zerwaniu kolczyka. Oferowane kolczyki identyfikacyjne dla bydła mają ostry, metalowy trzpień umożliwiający szybkie przebicie małżowiny usznej zwierzęcia w celu maksymalnego ograniczenia nieprzyjemnych odczuć. Niewątpliwą zaletą kolczyków jest brak ostrych krawędzi oraz bardzo wysoka jakość nadruku zapewniająca optymalną widoczność numeru identyfikacyjnego.

Bezpieczne kolczykowanie bydła – jak wykonać?

Bezpieczne kolczykowanie bydła zależy od kilku czynników. Niezmiernie ważna jest jakość akcesoriów, takich jak kolczyki do znakowania krów oraz stan techniczny narzędzi. Nasz sklep oferuje wyłącznie wysokiej klasy produkty do szybkiego i bezbolesnego kolczykowania. Przed każdym zabiegiem należy sprawdzić poprawność numeru identyfikacyjnego na obu kolczykach, stan igły w aplikatorze oraz zabezpieczyć zwierzę za pomocą poskromów w celu ograniczenia ruchów głową. Kolczyki do znakowania bydła należy zakładać w najmniej ukrwionej części ucha zwierzęcia, czyli na środku małżowiny, dzięki temu zmniejszymy intensywność odczuwanego dyskomfortu oraz oszczędzimy zwierzęciu zbędnego stresu. Warto zaznaczyć, że kolczyki do znakowania krów posiadają dwie strony: męską oraz żeńską, która musi być umieszczona na wewnętrznej stronie małżowiny usznej zwierzęcia.