• Parametry

Żywienie i pojenie zwierząt zgodnie z ich zapotrzebowaniem jest kluczowe w kontekście ich dobrostanu, a tym samym dochodowości hodowli. W sklepie internetowym Rolnet znajdą Państwo nowoczesne, wygodne i funkcjonalne systemy żywienia cieląt, które z pewnością spotkają się z Państwa aprobatą. Zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem naszego sklepu. Oferujemy produkty topowych marek, w tym naszej własnej produkcji. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta. Gwarantujemy fachowe doradztwo.

Karmienie cieląt – asortyment sklepu Rolnet

W sklepie internetowym Rolnet przygotowaliśmy szeroki asortyment produktów przeznaczonych do karmienia cieląt. Wśród oferowanych artykułów znajdą Państwo między innymikarmidła i wiadra,butelki do pojenia orazdodatki żywieniowe dla cieląt. Wspomniane produkty przydadzą się zarówno podczas podawania pokarmów płynnych, jak i paszy właściwej. Efektywność odchowu cieląt ściśle wiąże się z prawidłowym żywieniem. Żywienie siarą, mlekiem lub preparatami mlekozastępczymi oraz żywienie paszami stałymi powinno następować po sobie w odpowiednim czasie odchowu. Należy przy tym pamiętać, że oprócz wczesnej podaży paszy stałej, niezwykle ważna jest odpowiednia podaż czystej, świeżej wody.

Systemy karmienia cieląt — karmidła i wiadra

Żywienie cieląt jest jednym z najtrudniejszych zadań, jakie ma przed sobą hodowca. Decyduje ono o zdrowiu zwierzęcia przez wszystkie lata. Systemy żywienia cieląt oferowane przez nasz sklep pozwolą zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie zwierząt. Pierwszym pokarmem w życiu cielęcia jest siara. Pobierana jest ona z wymienia lub z zewnętrznego źródła, jakim są wiaderka ze smoczkiem. Należy pamiętać o tym, aby wiadro było ustawione na wysokości 50-60 cm nad podłogą. Niedopuszczalne jest stawianie wiadra na podłodze. Karmienie cieląt przy pomocy prezentowanych na naszej stronie wiader i karmideł nie będzie stanowiło najmniejszego kłopotu. Oferujemy między innymi stabilne, odporne na działanie kwasów i żywności wiadra do pojenia cieląt ze smoczkiem oraz zaprojektowane do specjalnych pokarmów budulcowych dla cieląt od 2. dnia do 3. m-ca życia karmidła z możliwością zamontowania smoczka do mleka. Zachęcamy do sprawdzenia wszystkich dostępnych wariantów.

Żywienie cieląt przy pomocy butelek

Butelki do pojenia cieląt doskonale się sprawdzą podczas podawania preparatu mlekozastępczego. Nie można jednak na tym etapie zapominać o dalszym wprowadzaniu pasz stałych. Ten etap trwa do 70. dnia życia zwierzęcia. Oprócz przygotowania preparatu mlekozastępczego w odpowiednich, zgodnych z instrukcją proporcjach, niezwykle ważny jest także odpowiedni dobór butelki. Na naszej stronie dostępne są butelki o różnej pojemności wyposażone w gumowe smoczki. Ergonomiczna budowa butelki zapewnia łatwość karmienia. Butelki nadają się również do podawania leków. Produkowane są przez naszą markę własną.

Zdrowe cielęta – żywienie wykorzystujące preparaty probiotyczne

W naszym sklepie internetowym w ramach asortymentu znajdą Państwo preparaty mineralno-ziołowe, regulujące procesy wodno-elektrolitowe. Są to preparaty pomagające zwalczać biegunki u cieląt na bazie ekstraktów roślinnych, wyciągu z kory dębu, kakao, substancji śluzowych, pektyny oraz probiotyku BIO PLUS 2B. Substancje czynne preparatów działają bakteriobójczo i ściągająco, a także zapobiegają nieżytom przewodu pokarmowego. Rekomenduje się podawanie preparatu dwa razy dziennie. Preparat miesza się z wodą w odpowiednich proporcjach.