• Parametry

Dekornizacja cieląt – dlaczego jest tak ważna?

Dekornizacja cieląt, czyli usuwanie rogów u bydła to bardzo ważny zabieg profilaktyczny wykonywany w celu ograniczenia ryzyka wystąpienia różnego rodzaju urazów i zranień u zwierząt gospodarskich. Jest to zabieg niezbędny szczególnie w przypadku hodowli wolnostanowiskowych. Usunięcie rogów zdecydowanie ułatwia hodowlę i zwiększa bezpieczeństwo bydła. Sklep internetowy ROLNET oferuje wszystkim hodowcom wysokiej jakości akcesoria do dekornizacji cieląt. Posiadamy niezawodne i trwałe urządzenia do usuwania rogów cieląt. W naszym asortymencie znajdą Państwo wszystkie niezbędne w każdej hodowli bydła sprzęty, akcesoria i narzędzia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Usuwanie rogów cieląt – jakie są metody?

Rogi to jeden ze znaków rozpoznawczych i dekoracji zdobiących głowę zwierząt gospodarskich. Ich obecność wiąże się niestety z wieloma problemami, z jakimi muszą spotykać się hodowcy w swojej codziennej pracy. Przede wszystkim rogi utrudniają wykonywanie wielu czynności związanych z pielęgnacją bydła oraz badań weterynaryjnych. Stanowią spore zagrożenie dla osób, które zbliżają się do zwierzęcia, jak i dla pozostałych osobników w stadzie. Rogi są dobrze unaczynione i unerwione zatem ich uszkodzenie lub złamanie wywołuje silne dolegliwości bólowe u zwierząt. Dlatego należy je usunąć, aby zminimalizować możliwość wystąpienia wielu problemów. Wyróżniamy trzy najpopularniejsze metody usuwania rogów: chemiczną, mechaniczną oraz termiczną, wykonywaną z użyciem specjalistycznych urządzeń, takich jak dekornizatory do rogów.

Jakie urządzenia do dekornizacji cieląt oferujemy?

Sklep internetowy ROLNET oferuje wszystkim hodowcom, niezawodne dekornizatory dla cieląt do termicznego usuwania zawiązków rogów. W naszej ofercie znajdą Państwo gazowe dekornizatory do rogów, za pomocą których można przeprowadzać zabieg nie tylko w budynku inwentarskim, ale także na pastwiskach czy wybiegach oraz modele elektryczne. Z ich pomocą można szybko i sprawnie usunąć zalążki rogów u cieląt. Jest to doskonały sposób na skrócenie czasu trwania zabiegu, a tym samym – zmniejszenie odczuwanego przez młode zwierze bólu. Posiadamy nowoczesne dekornizatory dla cieląt do humanitarnego usuwania zawiązków rogów, wyróżniające się solidnym wykonaniem, wysoką ergonomią użytkowania oraz łatwością obsługi. Pozwalają przeprowadzić cały zabieg w ciągu zaledwie 10-15 sekund.

Akcesoria do usuwania rogów cieląt w naszej ofercie.

Nasz sklep oferuje wysokiej jakości urządzenia oraz akcesoria do dekornizacji cieląt. Oprócz nowoczesnych dekornizatorów gazowych i elektrycznych mamy także produkty przeznaczone do chemicznego usuwania zalążków rogów w postaci pasty lub sztyftu. Tego typu preparaty umożliwiają całkowicie bezbolesną dekornizację. Zawierają żrącą substancję (wodorotlenek sodu), dlatego podczas ich używania należy zachować szczególną ostrożność i postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Po zaaplikowaniu środka na zalążki rogów cielę należy odseparować od matki na około pół godziny. Oferujemy również urządzenia do mechanicznego usuwania rogów cieląt, takie jak linki i rączki

Usuwanie rogów cieląt. Kiedy przeprowadzać?

Usuwanie zalążków rogów cieląt należy przeprowadzić w okresie nieprzekraczającym 2 miesięcy życia zwierzęcia, najlepiej pomiędzy 4, a 6 tygodniem. W tym czasie zawiązki osiągają rozmiar około 5-10 milimetrów i są łatwo wyczuwalne pod palcami.

Szukają Państwo wysokiej jakości produktów do swojej hodowli bydła? Sklep ROLNET to miejsce, gdzie bez wychodzenia z domu kupią Państwo pełne wyposażenie do gospodarstwa hodowlanego. Oprócz dekornizatorów oferujemy między innymi akcesoria do poskramiania i kontroli zwierząt gospodarskich, narzędzia do pielęgnacji sierści, skóry i racic oraz dodatki paszowe do profilaktyki zdrowia.