• Dekornizatory elektryczne dla cieląt

image

  • Parametry

Sklep ROLNET to najlepsze miejsce w sieci dla wszystkich hodowców, rolników i ogrodników. Posiadamy w swojej ofercie wysokiej jakości produkty, których nie może zabraknąć w profesjonalnym i nowoczesnym gospodarstwie hodowlanym. Oferujemy niezawodne rozwiązania do hodowli bydła, w tym akcesoria i urządzenia do porodu i odchowu cieląt. W naszej bogatej ofercie znajdą Państwo sprzęt przeznaczony do usuwania zalążków rogów, w tym solidnie wykonane dekornizatory elektryczne dla cieląt, pozwalające w mgnieniu oka przeprowadzić ten nieprzyjemny dla zwierzęcia zabieg i zminimalizować odczuwany przez cielę dyskomfort. Usunięcie rogów za pomocą dekornizatora elektrycznego znacznie zwiększy bezpieczeństwo i komfort hodowcy podczas wykonywania codziennych obowiązków związanych z pielęgnacją żywego inwentarza.

Wysokiej jakości dekornizatory elektryczne do rogów

Nasz sklep internetowy ROLNET oferuje wysokiej jakości dekornizatory elektryczne do rogów wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów. Urządzenia te wyróżnia staranne wykonanie i wysoka ergonomia pracy. Wyposażone są w bardzo wygodną rączkę, która znacznie ułatwia pracę podczas wykonywania zabiegu dekornizacji u cieląt. Oferujemy solidny, sprawdzony i oryginalny sprzęt marki KERBL. Dekornizatory elektryczne są niezawodne i umożliwiają wykonywanie zabiegu bez konieczności częstego wymieniania źródła zasilania jak w przypadku dekornizatorów gazowych. U nas kupią Państwo dekornizator elektryczny do usuwania rogów wyposażony w głowicę o średnicy 18 milimetrów oraz kabel zasilający o długości 3 metrów zapewniający dużą swobodę ruchów. Urządzenia są lekkie i niezawodne dzięki elementom wykonanym z bardzo wytrzymałej stali nierdzewnej.

Jakie są zalety dekornizacji termicznej?

Usuwanie zalążków rogów cieląt to zabieg rutynowy, przeprowadzany u zwierząt pomiędzy 4 a 6 tygodniem życia. Na jego wykonanie decyduje się coraz większa liczba hodowców. Dekornizacja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa innych zwierząt w stadzie oraz wszystkich osób zajmujących się pielęgnacją żywego inwentarza. Zwierzę posiadające rogi stanowi duże zagrożenie i może wyrządzić poważną krzywdę pozostałym osobnikom. Ponadto rogi bardzo utrudniają krowie dostęp do stołu paszowego lub koryta. Dekornizację zaleca się przeprowadzać w pierwszych tygodniach życia zwierzęcia, gdy zalążki nie są zrośnięte z kością i można je łatwo usunąć. W praktyce stosuje się jedną z trzech metod usuwania rogów: termiczną, chemiczną oraz mechaniczną. Najczęściej wybierana jest metoda termiczna z użyciem dekornizatorów elektrycznych lub gazowych ze względu na krótki czas trwania zabiegu, co pozwala na zminimalizowanie bólu odczuwanego przez cielę.

Sklep ROLNET – sprzęt do dekornizacji i nie tylko

Sklep internetowy ROLNET oferuje skuteczne i niezawodne narzędzia i urządzenia umożliwiające szybkie usunięcie zalążków rogów u młodego bydła. Dekornizatory elektryczne ułatwią i przyśpieszą usuwanie rogów cieląt. W naszej ofercie posiadamy również środki kaustyczne przeznaczone do dekornizacji chemicznej oraz linki do mechanicznego usuwania rogów. Nasz asortyment obejmuje wszystkie niezbędne elementy wyposażenia do budynków inwentarskich oraz sprzęt umożliwiający bezpieczne i sprawne wykonywanie pracy w hodowli. Oferujemy między innymi akcesoria do pielęgnacji sierści i skóry zwierząt, takie jak szczotki i zgrzebła, czochradła stacjonarne oraz akcesoria do czyszczenia i dezynfekcji racic. Dzięki produktom z naszej oferty stworzą Państwo idealne warunki bytowe dla bydła, co doskonale przełoży się na produktywność i wydajność zwierząt.