• Dekornizatory gazowe dla cieląt

image

  • Parametry

Sklep internetowy dla hodowców, rolników i ogrodników to miejsce, w którym znajdą Państwo najwyższej jakości produkty do gospodarstwa hodowlanego, rolnego oraz ogrodniczego. Oferujemy niezawodne rozwiązania ułatwiające pracę w hodowli bydła. Posiadamy szeroki asortyment produktów przeznaczonych do porodu i odchowu cieląt oraz akcesoria i urządzenia do usuwania zawiązków rogów u młodych krów, takie jak dekornizatory gazowe dla cieląt. Umożliwiają szybkie i sprawne wykonanie zabiegu, co pozwala znacznie zminimalizować dyskomfort u zwierząt. Oferowane dekornizatory to urządzenia bardzo skuteczne i nowoczesne. Zdecydowanie ułatwią przeprowadzenie zabiegu usuwania rogów.

Dekornizatory gazowe do rogów – największe zalety

Dekornizatory gazowe do rogów znajdujące się w naszej ofercie to wysokiej klasy sprzęt wyróżniający się doskonałym wykonaniem, wysoką ergonomią i łatwością obsługi. Bardzo dużą zaletą jest krótki czas, jaki potrzebują do osiągnięcia maksymalnej temperatury oraz brak przewodu zasilającego, co pozwala na przeprowadzenie zabiegu usuwania rogów w miejscach, gdzie nie ma dostępu do gniazdka sieci elektrycznej, np. na wybiegu czy pastwisku. Dekornizatory gazowe umożliwiają szybkie usuwanie rogów cieląt w ciągu zaledwie 10-15 sekund. Dzięki temu jest to najmniej bolesna metoda dekornizacji. Polecamy Państwu nowoczesny i funkcjonalny dekornizator gazowy z głowicą 20 mm GasBuddex wyposażony w ergonomiczną, antypoślizgową rączkę. To innowacyjne urządzenie osiąga temperaturę maksymalną 650 °C w ciągu 3 minut. Wykonane jest z trwałej stali nierdzewnej, co jest gwarancją niezawodności urządzenia.

Dekornizacja – dlaczego jest tak ważna?

Dekornizacja to bardzo ważny i rutynowy zabieg dokonywany u cieląt pomiędzy 4 a 6 tygodniem życia. Usunięcie rogów znacznie ułatwia pracę każdemu hodowcy i ułatwia wykonywanie obowiązków związanych z pielęgnacją i opieką nad zwierzętami. Usunięcie rogów wpływa także na zwiększenie bezpieczeństwa innych osobników w stadzie. Zabieg ten minimalizuje ryzyko urazu i zranienia wywołanego przez ostre i twarde rogi. Zwierzę pozbawione rogów zajmuje mniej miejsca przy stole paszowym lub korycie, co znacznie ułatwia hodowlę. Wyróżniamy trzy podstawowe metody dekornizacji: termiczną, chemiczną oraz mechaniczną. Termiczne usuwanie zalążków rogów przeprowadza się za pomocą dekornizatora gazowego lub elektrycznego. Użycie takiego urządzenia znacznie skraca czas trwania całego zabiegu. Kolejna metoda (chemiczna) polega na nałożeniu na zalążki rogów specjalnej pasty kaustycznej. Posiadamy także linki do dekornizacji mechanicznej.

Sklep ROLNET – produkty do hodowli zwierząt gospodarskich

Sklep internetowy dla hodowców ROLNET oferuje Państwu wysokiej jakości narzędzia i akcesoria do usuwania zalążków rogów u cieląt. Polecamy nowoczesne i bardzo skuteczne dekornizatory gazowe do rogów, wyróżniające się niezawodnością i długim czasem pracy. Urządzenia te są bezpieczne w użytkowaniu i bardzo poręczne. W naszej ofercie znajdują się niezbędne produkty do porodu i odchowu cieląt. Posiadamy akcesoria porodowe, w tym wycielacze i linki porodowe, preparaty probiotyczne dla cieląt, zwalczające problemy trawienne i regulujące gospodarkę elektrolitową, a także karmidła wiadra i butelki do podawania płynów. Oferujemy również sprzęt przeznaczony dla innego typu hodowli, w tym akcesoria i urządzenia dla trzody chlewnej i drobiu. W naszym sklepie mają Państwo zapewnioną profesjonalną obsługę i pomoc w doborze odpowiedniego produktu.