• Zakwaszacze pasz dla drobiu

image

  • Parametry

Układ pokarmowy drobiu, a raczej jego poprawne działanie, to jeden z podstawowych celów każdego hodowcy. W związku z tym zakwaszacz dla drobiu to środek, który bardzo często dodaje się do paszy. Zakwaszacze nie tylko mają dobroczynny wpływ na zdrowie drobiu, lecz także w przypadku ich długotrwałego przechowywania chronią mieszanki przed rozwojem szkodliwych związków, grzybów czy pleśni. Zakwaszacz do paszy to zatem substancja, która pozwoli zaoszczędzić spore sumy pieniędzy. Jeśli interesują Państwa zakwaszacze dla drobiu, sklep Rolnet ma w swojej ofercie produkty najwyższej jakości.

Jakie znaczenie ma zakwaszacz dla kur?

Zakwaszacz dla drobiu niesie za sobą pozytywne efekty dla zdrowia zwierząt. Ma on bezpośredni wpływ na dbałość o przewód pokarmowy ptaków. Zaburzenia równowagi jelitowej często zachodzą w czasie, gdy zmienia się mieszankę paszową. Ma to miejsce w okresach stresogennych, we wczesnej fazie rozwoju ptaków, czy po ich leczeniu. W takim czasie szczególnie warto dodawać zakwaszacz paszowy. Zakwaszacze dla drobiu poprawiają apetyt ptaków, wpływają na zmniejszenie ryzyka występowania biegunek oraz polepszają procesy trawienne. Nierzadko zakwaszacze stosuje się również jako dodatek smakowy do paszy, dzięki czemu ptaki chętniej ją spożywają.

Zakwaszacze dla kur to preparaty, po które warto sięgać, jeśli zależy nam na dobrostanie naszych zwierząt, a co za tym idzie, produkcji produktów odzwierzęcych utrzymanej na wysokim poziomie. Hodowla drobiu nierzadko wiąże się z wieloma problemami. Część z nich ograniczyć można właśnie dzięki stosowaniu takich produktów jak zakwaszacze dla drobiu.

Czym tak właściwie są zakwaszacze dla kur?

Zakwaszacze paszowe to preparaty składające się z kwasów organicznych i nieorganicznych lub ich mieszanin. Wśród kwasów, które często składają się na zakwaszacz dla kur, wymienia się:

  • kwas mrówkowy,
  • kwas mlekowy,
  • kwas propionowy,
  • kwas octowy,
  • kwas fosforowy,
  • kwas cytrynowy,
  • kwas benzoesowy.

Każdy z kwasów ma swoje specyficzne właściwości, które sprawiają, że warto bezpośrednio stosować je jako preparaty zakwaszające, bądź dodawać do odpowiednich mieszanek.

Zakwaszacze stosuje się w formie profilaktycznej, jako czynniki wpływające pozytywnie na zdrowie drobiu, a także jako stymulatory wzrostu bądź leczniczo. Można stosować je jako dodatek do wody lub do paszy. Podawanie zwierzętom zakwaszaczy to dobra metoda na ograniczenie wydatków, przykładowo spowodowanych koniecznością wprowadzania antybiotyków. Nasze zakwaszacze to produkty wysokiej jakości, które będą stanowić dobrą inwestycję. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zakwaszaczy.