• Obcinanie ząbków prosiętom

image

  • Parametry

Hodowco! Ostre kiełki i nieobcięte ogonki prosiąt mogą Cię wiele kosztować

Czy wiesz, że prosięta swoimi ostrymi ząbkami mogą dotkliwie poranić sutki karmiących loch doprowadzając tym samym do wywołania stresu i rozrywającego bólu u trzody, a nawet do wdania się groźnych zakażeń? Oseski mogą też pokiereszować się wzajemnie (podgryzanie ogona), a na powstałe w ten sposób rany tylko czyhają choroby prosiąt.

Czy zdajesz sobie sprawę, że przepełnione kojce dla świń, niedobory białka zwierzęcego, mikroelementów i witamin, niewystarczająca wentylacja chlewni oraz brak swobodnego dostępu do paszy i wody mogą wywołać kanibalizm u prosiąt objawiający się wzajemnym odgryzaniem ogonków? Twoja hodowla trzody chlewnej może uwolnić się od problemów. Przeprowadź na fermie swiń czynności polegające na podcinaniu kiełków (niekiedy stosuje się także szlifowanie zębów) i ogonów prosiętom (kurtyzacja). Powyższe zabiegi weterynaryjne należy wykonać zaraz po urodzeniu prosiąt. Zadbaj niezwłocznie o zęby świni i przeprowadź obcinanie ogona u prosiąt.

Obcinanie ząbków, ogonów na wiele sposobów

Szukasz sprawdzonych i skutecznych rozwiązań? Oferujemy sprzęt weterynaryjny do pielęgnacji prosiąt – urządzenia do przycinania ogonów (obcinarki i obcinaczki), m.in. gazowe obcinacze ogonków, jak i sprzęt mechaniczny – kleszcze, cążki, szczypce do przycinania ogonów, oraz urządzenia do obcinania zębów, m.in. tarniki, szlifierki elektryczne, akumulatorowe do przycinania ząbków. U nas znajdziesz także ostrza zapasowe do obcinaczy, gaz oraz zbiorniki, pojemniki na gaz do obcinaczy, kamienie szlifierskie do szlifowania kiełków i wiele innych niezbędnych akcesoriów umożliwiających wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych u prosiaków. 

Przeprowadzenie procesu porodu i odchowu prosiąt to skomplikowany i długotrwały proces, który wymaga od hodowców dużej wiedzy i zaangażowania. Poza samym dokonaniem porodu prosiaków, który rzadko przebiega naturalnie, bez konieczności udziału człowieka, na właścicielach prosiąt ciąży wiele obowiązków, takich jak obcinanie ząbków czy szlifowanie ząbków prosiąt. Specjalnie z myślą o świadomych hodowcach stworzyliśmy ofertę naszego sklepu internetowego Rolnet, która obejmuje szeroki zakres asortymentu, w tym sprzętu umożliwiającego obcinanie ząbków prosiąt czy też szlifowanie ząbków prosiąt. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Dlaczego obcinanie ząbków prosiętom jest tak ważne?

Obcinanie ząbków prosiąt to niezwykle ważna czynność, której nie należy pomijać podczas odchowu. Wynika to z faktu, że prosięta ostrymi ząbkami mogą dotkliwie poranić sutki podczas karmienia je przez lochy. Otwarte rany to nie tylko ból i stres dla świń, lecz także okazja do złapania niebezpiecznych chorób zakaźnych, które następnie będzie trzeba leczyć. Zjawisko to może być opłakane w skutkach i wywołać epidemię w stadzie, dlatego obcinanie kłów prosiętom jest bardzo ważne.

Innym powodem, dla którego należy zadbać o obcinanie ząbków u małych świń, jest zjawisko wzajemnego odgryzania ogonków przez prosięta. Aby tego uniknąć, należy zadbać o wystarczającą ilość miejsca w kojcu, odpowiednią ilość białka w diecie, wentylację chlewni oraz stały i swobodny dostęp do pożywienia i wody. Dodatkowo, zjawisko to zniwelować może obcinanie ogonków u prosiaków lub właśnie obcinanie bądź szlifowanie ząbków, w którym pomóc mogą specjalistyczne szlifierki do ząbków dla prosiąt, zarówno te akumulatorowe, jak i elektryczne dostępne w naszym sklepie. Proponujemy szeroki wybór urządzeń o różnym zastosowaniu, wśród nich znaleźć można szczypce do obcinania ząbków, szlifierki czy kamienie szlifierskie, które pomogą pozbyć się problemu związanego z zagrożeniem epidemią czy dyskomfortem zwierząt.

Obcinanie ząbków prosiątsklep Rolnet proponuje różnego rodzaju rozwiązania

Wiemy, jak różne są potrzeby hodowców, rolników czy plantatorów, dlatego stworzyliśmy szeroką ofertę, dzięki której każdy może znaleźć rozwiązanie idealnie dopasowane do swoich potrzeb. W naszym sklepie dostępne są wszystkie urządzenia umożliwiające obcinanie ząbków prosiętom oraz produkty czy narzędzia niezbędne do pracy w obrębie gospodarstwa. Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.