• Obcinanie ogonków prosiętom

image

  • Parametry

Przed hodowcami trzody chlewnej stoi wiele problemów związanych z porodem i odchowem prosiąt, a także zapewnieniem zwierzętom odpowiednich warunków do życia. Aby nie dopuścić do rozprzestrzeniania się w stadzie kanibalizmu oraz groźnych chorób zakaźnych przeprowadza się obcinanie ogonów prosiętom. Obcinanie ogonków powinno być wykonane wysokiej klasy sprzętem, który pozwoli przeprowadzić ten proces w sposób humanitarny. W tym celu stworzyliśmy naszą ofertę obejmującą produkty umożliwiające obcinanie ogonków u prosiąt.

Obcinanie ogonów u prosiąt – zalety i odpowiedni sprzęt

Wśród trzody często obserwuje się zachowanie związane z wzajemnym obgryzaniem ogonów przez prosięta, dlatego zarówno obcinanie ząbków, jak i obcinanie ogonków prosiąt jest często spotykanym zjawiskiem, które przynosi korzyści dla hodowców. Obcinanie ogonów prosiętom ma za zadanie zapobiegać ich obgryzaniu przez inne osobniki w chlewnie. Kiedy do tego dochodzi, bardzo łatwo o zakażenia mogące przyczynić się do powstania zakażenia, dodatkowo tego typu zjawisko przysparza bólu i cierpienia zwierzętom. Aby móc przeprowadzać obcinanie ogonków u prosiąt, dodaliśmy do naszej oferty specjalne obcinacze znacznie ułatwiające obcinanie ogonów.

Obcinanie ogonków prosiętom – szeroka oferta narzędzi w Rolnet

Obcinanie ogonów u prosiąt z użyciem gazowego obcinacza ogonków może być szybkie i praktycznie bezbolesne. Proponujemy Państwu kompletny zestaw, który umożliwia higieniczne i bezpieczne obcinanie ogonków prosiętom. W jego skład wchodzi obcinacz i specjalny zbiornik gazu. Obcinanie ogonków prosiąt powinno się przeprowadzać świeżo po porodzie, maksymalnie po 3 lub 4 dniach od narodzin. Obcinanie ogonów prosiąt, sklep Rolnet umożliwia przy znacznie zmniejszonym ryzyku infekcji, a zakupiony zestaw z pojemnikiem wystarczy na obcinanie ogonów u prosiąt nawet do 120 osobników. Wśród produktów dostępnych na naszej stronie znaleźć można również zamienne i uzupełniające części umożliwiające obcinanie ogonów prosiąt z wykorzystaniem tego samego urządzenia, takie jak gaz do obcinania ogonków, ostrze zapasowe do ścinacza do ogonków czy zbiornik na gaz do obcinacza do ogonków.

Obcinanie ogonków prosiątsklep Rolnet pomoże Państwu przeprowadzić to bezpiecznie

Stworzyliśmy nasz sklep z myślą o potrzebach nowoczesnych gospodarstw. Wśród produktów dostępnych na stronie Rolnet znajdą Państwo wszystko, co niezbędne przy pracy rolnika, plantatora czy hodowcy. Współpracujemy z najlepszymi w branży producentami, dzięki czemu możemy zagwarantować najwyższą jakość proponowanych rozwiązań, dzięki którym wszystkie czynności, w tym również obcinanie ogonów prosiąt będą prostsze i bezpieczniejsze zarówno dla Państwa, jak i zwierząt hodowlanych. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty i składania zamówień za pośrednictwem naszej strony internetowej.