• Akcesoria porodowe do trzody chlewnej

image

  • Parametry

Poród lochy może przebiegać bez niepotrzebnych komplikacji

Czy wiesz, że zbyt późne umieszczenie świni w porodówce (tzw. wygrodzenia lub kojce porodowe dla macior) może wywołać niepotrzebny stres u zwierzęcia i wydłużyć poród maciory? Właściwe przygotowanie lochy do porodu pozwala znacząco zredukować ryzyko strat wśród prosiąt. Objawy zbliżającego się porodu świni można łatwo dostrzec. Maciora wówczas często oddaje mocz i wydziela siarę, a z jej dróg rodnych wycieka wodnisty śluz. W niewielu przypadkach poród u lochy (poród naturalny) nie wymaga ingerencji. Większość świń należy jednak wspomóc podczas proszenia. Tylko jak to zrobić? Z pomocą przychodzą sprytne akcesoria weterynaryjne do porodów, np. kleszcze położnicze oraz pętla porodowa – narzędzia, w które powinna się zaopatrzyć każda hodowla świń. 

Urządzenia do porodów świń – niezbędne wyposażenie chlewni

Polecamy wydajne urządzenia wspomagające proszenie świń, tzw. kleszcze porodowe, które umożliwiają kontrolowane wyciągnięcie prosiaka podczas trudnego porodu (poród kleszczowy). Proszenie usprawnić mogą także pętle porodowe, przedłużacze do urządzeń oraz inne akcesoria, m.in. rękawiczki lateksowe, winylowe oraz nitrylowe (bezpudrowe). Wszystkie te przyrządy znajdziesz w Rolnet.pl. Oferujemy sprzęt najwyższej jakości od sprawdzonych producentów. Rozród i chów trzody chlewnej może być taki prosty! 

Akcesoria weterynaryjne do porodu prosiąt są pomocą, kiedy pojawią się różne komplikacje porodowe. W naszej ofercie znaleźć można akcesoria porodowe dla świń i te do odchowu prosiąt, które cechują się bezpieczeństwem, wytrzymałością i funkcjonalnością. Urządzenia do porodu prosiąt znacznie zmniejszają straty w trzodzie podczas porodu, tym samym pomagają zwiększyć liczebność stada. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty, która obejmuje akcesoria weterynaryjne do porodu świń.

Akcesoria porodowe dla świń pomogą w sytuacjach kryzysowych

Jeśli wyposażymy się w odpowiednie urządzenia do porodu świń, cały proces może przebiegać bez zbędnych komplikacji. Jeśli zbyt późno zdecydujemy się na umieszczenie lochy w wygrodzonej części porodowej, możemy doprowadzić do wydłużenia porodu i niepotrzebnego stresu zwierzęcia. W tym celu polecamy Państwu wyposażenie się w wysokiej klasy akcesoria porodowe dla trzody chlewnej, które pomagają zredukować uszczerbek na zdrowiu trzody chlewnej, a także zniwelować ryzyko straty wśród prosiąt.

Jak przebiega sam proces? Objawy mówiące o zbliżającym się porodzie są niezwykle łatwe do dostrzeżenia. Częste oddawanie moczu, wydzielanie siary i śluz z dróg rodnych to znaki, które powinny zapalić w głowach hodowców czerwoną lampkę. Niestety rzadko zdarza się, że poród przebiega naturalnie i nie wymaga ingerencji człowieka. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu, polecamy już zawczasu wyposażyć się w odpowiednie akcesoria porodowe prosiąt. Urządzenia do porodu prosiąt obejmują m.in. specjalistyczne kleszcze położnicze ułatwiające wyciągnięcie prosiaka w trakcie porodu kleszczowego czy też pętlę porodową.

Akcesoria porodowe dla trzody chlewnejsklep Rolnet proponuje wysokiej klasy wyposażenie

Akcesoria porodowe dla trzody chlewnej, które znaleźć można w naszej ofercie to akcesoria porodowe prosiąt wykonane z najwyższej jakości materiałów i z dbałością o każdy szczegół. Wszystkie proponowane przez nas urządzenia do porodu świń są bezpieczne w użytkowaniu zarówno dla zwierząt, jak i dla hodowców. Proponujemy akcesoria porodowe dla świń pochodzące od najlepszych w branży producentów, którzy oferują również szereg innych akcesoriów związanych z hodowlą trzody chlewnej. Rozród trzodyakcesoria najwyższej klasy znaleźć Państwo mogą w naszym sklepie internetowym, serdecznie zachęcamy wszystkich rolników, hodowców i plantatorów do zapoznania się z naszą bogatą ofertą.