• Kastracja knurków

image

  • Parametry

Dlaczego kastracja świń jest tak ważna dla hodowcy?

Kastracja świń hodowlanych (potocznie sterylizacja lub neutralizacja) to zabieg polegający nacinaniu moszny, podwiązywaniu lub obcinaniu jąder knura. Celem kastracji prosiąt jest uniknięcie przechodzenia mięsa tzw. „zapachem knura”, który jest najbardziej wyczuwalny podczas obróbki cieplnej. Wg przepisów prawa kastracja prosiąt może być wykonana już po 7 dniu życia i tylko po ich wcześniejszym znieczuleniu. Im proces przeprowadzony jest szybciej, tym rany powstałe w wyniku neutralizacji prędzej się goją. Nie polecamy wykonywania sterylizacji zwierząt przy pomocy zwykłego skalpela lub noża kuchennego oraz zabiegów polegających na wyrywaniu jąder świniom. Zwiększa się wówczas ryzyko infekcji, późniejszych powikłań lub nawet chorób trzody chlewnej.

Raz na zawsze usuń „zapach knura” z mięsa świń

Wiesz już, że do zabiegu kastracji należy się odpowiednio przygotować, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Profesjonalny chów i hodowla trzody chlewnej, prosiąt to nie tylko troska, opieka i pielęgnacja zwierząt gospodarskich. To także wysokiej klasy narzędzia specjalistyczne. Oferujemy profesjonalne i sprawdzone narzędzia weterynaryjne do sterylizacji trzody chlewnej, m.in. sterylizatory, gumki zaciskowe, zaciski, krążki gumowe (krążki kastracyjne), emaskulatory, stojaki, cęgi, obcążki, kleszcze (kleszcze kastracyjne), szczypce do kastracji prosiąt, tuczników, knurów, warchlaków, świń, aplikatory do gumowych krążków zaciskowych oraz inne akcesoria do sterylizacji trzody chlewnej. Stawiamy wyłącznie na wysokiej jakości sprzęt rolniczy, którego walory potwierdza niezawodność użytkowania. 

Kastrowanie prosiąt pozwala ograniczyć niechciane rozmnażanie się świń, jednak niezwykle ważne jest to, aby proces ten przeprowadzić w bezpiecznych warunkach. W tym celu stworzyliśmy ofertę obejmującą akcesoria do kastracji prosiąt, które cechują się wysoką jakością wykonania i precyzyjnością. Z nami mogą być Państwo pewni, że neutralizacja prosiąt przebiegnie pomyślnie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

Dlaczego tak ważna jest kastracja świń hodowlanych?

Kastracja prosiąt to zabieg, który polega na nacięciu moszny i późniejszym podwiązaniu lub obcięciu jąder knurków. Kastrowanie prosiąt jest niezwykle ważne dla zahamowania niechcianego powiększenia się hodowli, dodatkowo stosowana jest u zwierząt w celu uniknięcia nieprzyjemnego zapachu mięsa, który wyczuwalny jest szczególnie w trakcie jego obróbki cieplnej. Kastracja knurków powinna być przeprowadzana po tygodniu od narodzin prosiąt, prawo i zasady humanitarne wymagają, aby zabieg ten przeprowadzać w znieczuleniu. Niezwykle ważne jest również sprawne i szybkie wykonanie zabiegu, dzięki czemu rany, które spowodowała sterylizacja prosiąt, szybciej się zagoją.

Akcesoria do kastracji prosiąt powinny być profesjonalne i odpowiednio odkażone. W żadnym razie nie powinno się używać do tego celu nieprzeznaczonych do kastracji narzędzi. Kastracja knurków w odpowiednich warunkach niweluje ryzyko infekcji, chorób czy powikłań po zabiegu. Wśród produktów dostępnych w naszym sklepie znajdą Państwo między innymi profesjonalne szczypce do zakładania gumek, stojaki do kastracji prosiąt, elastatory czy elamuskatory.

Akcesoria do kastracji prosiątsklep Rolnet proponuje wszystko, co niezbędne

Kastracja knurków powinna być przeprowadzona w odpowiednich do tego warunkach i z wykorzystaniem dedykowanych narzędzi, które znaleźć mogą Państwo w naszej ofercie. Kastracja prosiąt przeprowadzona za pomocą oferowanych przez nas produktów będzie o wiele bezpieczniejsza, niż neutralizacja z użyciem noża kuchennego czy skalpela, co powodować może wiele skutków ubocznych.

W sklepie internetowym Rolnet znaleźć mogą Państwo wszystko, co niezbędne na nowoczesnych hodowców, plantatorów czy rolników. Gwarantujemy najwyższą jakość sprzętu pochodzącego od sprawdzonych producentów, konkurencyjne ceny oraz terminową realizację powierzonych nam zamówień. Serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.