• Noże do korekcji racic u owiec i kóz

image

  • Parametry

Korekcja racic u zwierząt hodowlanych, w tym również owiec, ma niebagatelny wpływ na dobrostan zwierząt. Chcąc uniknąć wszelkiego rodzaju chorób racic, konieczne jest zaopatrzenie się w świetnej jakości sprzęt do korekcji racic owiec. W sklepie internetowym Rolnet przygotowaliśmy dla Państwa szeroki asortyment, w którym znajdują się między innymi nożyce do racic owiec. Wszystkie produkty są najwyższej klasy. Wśród nich znajdą Państwo produkty naszej marki własnej, które tworzymy z pasją i zaangażowaniem. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi przygotowanymi przez nas produktami.

Kulawka u owiec – co warto wiedzieć?

Zanokcica (ZZO), kulawka, kulawizna lub zakaźne zapalenie racic to różne nazwy choroby, która jest wielkim utrapieniem wielu hodowców. Wiąże się nie tylko z obniżeniem dobrostanu zwierząt, ale także z mniejszą dochodowością hodowli. Pogorszenie się stanu racic często wynika z zaburzenia higieny, rodzaju podłoża w budynkach, w których przebywają zwierzęta, warunków klimatycznych oraz częstości wykonywania korekty racic. Są to czynniki, na które hodowca ma wpływ, szczególnie jeśli mówimy o ostatnim aspekcie, czyli zabiegach pielęgnacyjnych. Kulawizna może dotyczyć jednej lub kilku kończyn, a interweniować należy jak najszybciej, ponieważ wraz z długością trwania choroby, zwierzęta coraz bardziej kuleją i cierpią. Niezwykle ważne są działania profilaktyczne, obejmujące np. założenie ochraniaczy na buty przed wejściem do owczarni, ograniczenie wypasania owiec na mokrych podłożach oraz regularne oględziny kończyn wszystkich członków stada. W Rolnet oferujemy sprzęt do korekcji racic owiec, w tym nóż do racic owiec.

Nożyce do korekcji racic owiec – zapobieganie kulawiźnie

Noże do korekcji racic u owiec dostępne w naszym sklepie internetowym to doskonała inwestycja. Dzięki temu, że są zaprojektowane przez specjalistów, wyróżniają się ergonomicznym kształtem, wysoką efektywnością pracy oraz niezwykłą wygodą. Oferujemy między innymi lewy nóż do korekcji racic owiec o dużym promieniu ostrza, lekko wygięty tasak do obcinania rogu kopytowego z otworkiem do zawieszania, obustronny nóż do racic owiec wykonany ze stali nierdzewnej i drewna. Noże do korekcji racic owiec pochodzą z naszej własnej produkcji. Oznacza to, że mamy pełną kontrolę nad ich produkcją i jesteśmy przekonani o ich świetnej jakości. W naszym asortymencie oprócz noży do korekcji racic owiec znajdą Państwo także osełkę do noży i tasaków.

Korekcja racic owiec – narzędzia

Dochodowość gospodarstwa rolnego w dużej mierze zależne jest od profilaktycznego działania zapobiegającego powstawaniu chorób racic. Narzędzia do korekcji racic owiec takie jak nożyce do racic owiec, to jednak nie cały asortyment, jaki będzie przydatny w tym zakresie. Nasz zespół przygotował między innymi tarniki do kopyt u owiec i kóz także z dwoma powierzchniami ściernymi oraz liczne preparaty do pielęgnacji racic. W ramach produktów oferujemy silnie skoncentrowane preparaty do kąpieli racic u bydła, owiec i trzody chlewnej. Specjalna receptura preparatów pozwala na wniknięcie środka głęboko niezależnie od stopnia zanieczyszczeń. Dzięki niej powstałe już rany chronione są przed kolejnymi infekcjami. Zachęcamy także do zapoznania się z pozostałym asortymentem do hodowli owiec. Są to produkty przeznaczone do pojenia zwierząt, żywienia owiec, pielęgnacji, znakowania i identyfikacji oraz niezbędne podczas porodu i odchowu owiec. W razie pytań nasz zespół jest do Państwa dyspozycji w godzinach pracy biura. Zachęcamy do kontaktu i regularnych zakupów w naszym sklepie internetowym Rolnet.