• Tarniki do kopyt u owiec i kóz

image

  • Parametry

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą tarcic do kopyt dla owiec. Produkty wykonane są z najwyższej jakości materiału, bardzo trwałe, a tym samym zapewniające długą eksploatację. Stworzyliśmy kategorię, w której czekają na Państwa rozwiązania znanych dostawców, wersje nieco różniące się od siebie budową. Wszystko po to, aby mogli Państwo postawić na model dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Tarniki do kopyt owiec

Tarniki do kopyt owiec wykonane są z wysokiej jakości metalu. Dzięki temu można liczyć na ich długie działanie bez najmniejszych kłopotów. Stworzono je z myślą o skuteczności, tutaj warto wskazać odpowiednio wyprofilowane ząbki ścierające. Należy także dodać, że w naszym sklepie internetowym występują dwa rodzaje tarników, jedna opcja ma rączkę, a druga z kolei jest dwustronna bez rączki. Ostateczny wybór należy do Państwa, wszystko zależy od indywidualnych preferencji, a także wymagań wywołanych przez konkretne kopyta owiec.

Korekcja kopyt u owiec – po co się ją wykonuje?

Regularna korekcja kopyt u owiec jest wręcz niezbędna, bo wpływa na dobrostan zwierząt, a także ich wydajność mleczną. Chore racice mogą prowadzić do bólu i cierpienia zwierząt. Owce będą miały trudności z poruszaniem się, będą pobierać mniej paszy, a przez to może dojść do zatrzymania laktacji. Dlatego też korekcja kopyt u owiec ma tak ogromne znaczenie. Aby ułatwić zadanie, przygotowaliśmy tarniki wykazujące wysoką skuteczność i łatwość w obsłudze. Zachęcamy jednocześnie do przejrzenia pozostałych produktów dla owiec w ofercie, między innymi do pojenia.

Dwustronne tarniki do kopyt

W naszym sklepie internetowym tarniki do kopyt owiec występują w dwóch rodzajach. Jednym z nich jest model dwustronny. Po jego obu stronach umieszczono powierzchnie ścierne. Jedna z nich jest bardzo ostra i ma głębokie nacięcia, co umożliwia skuteczne usunięcie wierzchnich warstw racic. Druga strona jest z kolei bardziej gładka i ma rolę pielęgnacyjną: pozwala bez najmniejszych trudności wyrównać powierzchnię kopyt. Oczywiście poszczególne modele tarników różnią się od siebie wymiarami czy też złożonością konstrukcji, ostateczny wybór pozostawiamy Państwu.

Kiedy wykonywać korekcję racic u owiec?

Głównym powodem do wykonania korekty racic u owiec jest ich stan. Jeżeli zauważą Państwo, że zwierzę utyka, ma trudności z chodzeniem lub słaby apetyt, bardzo możliwe, że powodem tego jest ból racic. Wtedy jest jednak już nieco za późno, warto więc profilaktycznie wykonywać korekcję co kilka miesięcy. Wtedy nie dojdzie do tego rodzaju sytuacji. Należy także pamiętać, że korekcja racic nie należy do zadań prostych, wymaga ogromnej precyzji. Najczęstszym błędem jest zbyt krótkie przytarcie materiału, a to skutkuje szybszym terminem kolejnej korekcji.

Tarniki do kopyt owiec – duży wybór modeli

Zachęcamy Państwa do przejrzenia wszystkich dostępnych modeli tarników do kopyt owiec. Przygotowaliśmy naprawdę wiele modeli różniących się od siebie wymiarami, konstrukcją czy kształtem. Pilniki mogą być z rączką, nieco bardziej profesjonalne dwustronne… Bez względu na model, który Państwo wybiorą, wszystkie produkty są bardzo skuteczne i wytrzymałe, dzięki czemu posłużą Państwu przez wiele lat.

Możemy zapewnić, że wszystkie elementy asortymentu z tej kategorii to najwyższa jakość wykonania. W przypadku ewentualnych pytań wystarczy jeden telefon. Mogą Państwo również napisać do nas wiadomość e-mail, odezwiemy się tak szybko, jak to możliwe. Polecamy także przejrzeć pozostałe produkty w naszym sklepie, między innymi produkty żywieniowe dla owiec.