• Preparaty do pielęgnacji racic u owiec i kóz

image

  • Parametry

Schorzenia racic owiec to ogromny dylemat, z którym zmierzyć się musi wielu hodowców. Mają one realny wpływ na stan zdrowia zwierząt oraz dochodowość gospodarstwa rolnego. Zakaźnego zapalenia racic można uniknąć – kluczowa jest pielęgnacja racic owiec. W sklepie internetowym Rolnet doskonale zdajemy sobie sprawę z powagi problemu. Dlatego oferujemy liczne narzędzia i preparaty wspomagające leczenie racic owiec. Zachęcamy do zapoznania się z całym naszym asortymentem. Zapraszamy także do kontaktu, nasi specjaliści pomogą dobrać odpowiednie produkty.

Kulawizna – jak dbać o racice owiec?

Kulawizna owiec, zwana także zakaźnym zapaleniem racic, kulawką lub ZZO to choroba, która spowodowana jest przez bakterie i która w konsekwencji prowadzi do stanu zapalnego i rozwoju choroby. Oczywiście, jak w przypadku innych jednostek chorobowych, tak również w przypadku zakaźnego zapalenia racic niezwykle ważna jest prawidłowa diagnoza. Następnym etapem jest odseparowanie owcy od reszty stada. Jest to niezwykle istotne, ponieważ chodzące po owczarni, zainfekowane zwierzę zostawia za sobą plamy krwi i ropy. Wówczas istnieje wysokie ryzyko rozprzestrzenienia się choroby na resztę zwierząt w stadzie. Chcąc uniknąć kulawizny, powinno się poddać odosobnieniu i kontroli owce, które dopiero dołączają do stada. Gdy jednostka chorobowa zostanie potwierdzona przez lekarza weterynarii, należy w najkrótszym możliwym czasie wprowadzić leczenie. Warto pomyśleć także o szczepieniach ochronnych.

Owce – pielęgnacja racic

Regularna korekta racic owiec jest jednym ze sposobów zapobiegania powstawaniu ZZO. Kluczowa jest pielęgnacja racic owiec. Hodowca powinien zaopatrzyć się wnoże do korekcji racic u owiec, preparaty do pielęgnacji oraztarniki do kopyt. Wśród preparatów wartymi uwagi są koncentraty do kąpieli racic. Występują one w naszym sklepie w wielu wariantach pojemności. Dzięki temu każdy hodowca będzie mógł wybrać odpowiedni produkt. Koncentraty o działaniu bakteriobójczym przeznaczone są do kąpieli racic u bydła, owiec i trzody chlewnej. Jeśli hodowla jest bardzo mała, dobrym pomysłem będzie oprysk piętki dwa razy w tygodniu za pomocą spryskiwaczy. Warto wdrożyć także powyższe wskazówki pielęgnacyjne i działać zapobiegawczo. Korekta racic owiec i leczenie racic owiec to zabiegi, które przeprowadzisz za pomocą oferowanych w naszym sklepie produktów.

Produkty w sklepie Rolnet dla hodowców owiec

Schorzenia racic owiec są dość powszechne, więc temat ich pielęgnacji nie mógł zostać przez nas pominięty. Rolnet to jednak sklep internetowy, w którym znajdą Państwo szeroki zakres produktów przeznaczonych do hodowli owiec. Przygotowaliśmy produkty do pojenia owiec, w tym poidła dla owiec wspomagające żywienie owiec (smoczek do karmienia jagniąt, koryto, siano granulowane), obroże i kantary dla owiec, produkty do znakowania i identyfikacji np. kolczykownica z dwoma igłami, czy spray do znakowania zwierząt. Każdy z tych produktów jest rekomendowany przez specjalistów odhodowli owiec. Zdecydowanie warto w nie zainwestować.

Rolnet – sklep dla hodowców owiec i nie tylko

Sklep internetowy Rolnet to miejsce, w którym każdy hodowca znajdzie produkty niezbędne do zwiększenia rentowności gospodarstwa rolnego. Oferujemy produkty do hodowli trzody chlewnej, bydła, drobiu, koni, owiec, królików, a także gołębi. Przygotowaliśmy także produkty do wyposażenia budynków inwentarskich, liczne akcesoria i narzędzia gospodarskie, jak również pastuchy elektryczne i ogrodzenia. W naszym asortymencie nie zabrakło także produktów do ogrodu. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi naszymi propozycjami.