• Parametry

Hodowanie kóz zyskuje coraz większa popularność. Osoby, które decydują się na tego typu działalność, mogą liczyć na wiele satysfakcji i korzyści wynikających z posiadania tych niedocenianych zwierząt hodowlanych. Jeśli planują Państwo założenie hodowli kóz, zachęcamy do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu zootechnicznego. W ofercie Rolnet posiadamy wszystkie niezbędne produkty, w jakie musi być wyposażona koziarnia. Mamy także produkty, które pozwolą zachować kozy w dobrym zdrowiu i kondycji oraz zadbać o ich pielęgnację.

Czy warto zająć się hodowaniem kóz?

Hodowla kóz w Polsce z roku na rok staje się coraz bardziej opłacalna i popularna. Głównym powodem, dla którego coraz większa ilość hodowców decyduje się na rozpoczęcie tego typu działalności, jest to, że kozy są bardzo łatwe w utrzymaniu i pielęgnacji. Kozy są również bardzo przyjazne, co sprawia, że są idealnymi zwierzętami hodowlanymi. Dostarczają również wielu cennych produktów, takich jak mleko, mięso i skóra. Te produkty mogą być źródłem dodatkowego dochodu dla hodowców. Podsumowując, chów kóz to idealne rozwiązanie dla małych i średniej wielkości gospodarstw.

Jak wygląda chów i hodowla kóz?

Rozważają Państwo założenie hodowli kóz? Zatem muszą Państwo wiedzieć, jak zapewnić zwierzętom doskonałe warunki bytowe oraz jak sprawować opiekę nad nimi. Na początku należy określić cel, dla którego zwierzęta będą hodowane. Na rynku dostępne są różne rasy, z których każda ma swoje określone cechy. Występują kozy mleczne, kozy mięsne i kozy karłowate. Po wyborze konkretnej rasy należy odpowiednio przygotować gospodarstwo. Kozy muszą mieć do dyspozycji wygodne miejsce do odpoczynku i snu oraz bezpieczne schronienie przed niesprzyjającą aurą. Niezbędny jest zakup kilku ważnych produktów, które muszą znaleźć się w koziarni i na pastwisku.

Pojenie i żywienie kóz – podstawowe obowiązki hodowcy

Bardzo ważną kwestią jest odpowiednie żywienie zwierząt. Kozy są przeżuwaczami, które uwielbiają przebywać na pastwiskach i raczyć się pożywną trawą. Oprócz tego wymagają starannie skomponowanych mieszanek paszowych. Przydatne są także suplementy diety, które pomogą zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie zwierząt. Podawanie kozom wysokowartościowych i zbilansowanych pasz dostarczających wszystkich niezbędnych składników odżywczych to gwarancja udanej hodowli i doskonałego stanu zdrowia zwierząt.

Chów kóz – jakie akcesoria są niezbędne?

W jakie artykuły do hodowli kóz należy się zaopatrzyć? Pokarm dla kóz należy podawać w specjalnych karmidłach, które są wykorzystywane także w hodowli owiec, koni czy bydła. Dzięki nim zwierzę może w wygodny i bezpieczny sposób pobierać pożywienie. Kozy muszą mieć nieograniczony dostęp do czystej i świeżej wody umieszczonej w poidłach z zaworem pływakowym. Bardzo przydatne są także butelki ze smoczkiem do podawania pokarmu i wody małym koźlętom. W sklepie hodowlanym Rolnet znajdą Państwo wysokiej jakości produkty umożliwiające wygodne karmienie i pojenie zwierząt hodowlanych. Posiadamy karmidła i poidła wykonane z trwałych i bezpiecznych dla zwierząt materiałów.

Jak utrzymać kozy w dobrym zdrowiu?

Zdrowa i zadbana koza to gwarancja smacznych i pełnowartościowych produktów mlecznych oraz wysokiej jakości mięsa. Dlatego każdy hodowca musi wiedzieć, jak zadbać o zdrowie i kondycję kóz, aby hodowla przynosiła jak najwięcej korzyści. Najważniejszą kwestią jest dostarczanie najwyższej jakości pasz oraz dbanie o czystość w kojcach i stanowiskach zwierząt. O zdrowie zwierząt można zadbać, stosując dodatkowe suplementy diety i preparaty. W naszym sklepie posiadamy duży wybór produktów zapobiegających chorobom układu oddechowego, wspomagających leczenie chorób racic oraz preparaty zwiększające odporność. Można je stosować również w przypadku trzody chlewnej, bydła i drobiu.

Chów i hodowla kóz – pozostałe przydatne produkty

W naszym sklepie internetowym Rolnet oferujemy różnorodne artykuły do hodowli kóz, w tym produkty do pielęgnacji racic i kopyt. U nas kupią Państwo noże, kleszcze i tarniki, a także profesjonalne preparaty do pielęgnacji racic u kóz. Ponadto mamy solidne i nowoczesne dojarki wyposażone w pojemną konew oraz czochradła z nylonowym włosiem do czyszczenia i pielęgnacji okrywy włosowej. Sklep zootechniczny Rolnet zaprasza po wysokiej jakości produkty, dzięki którym hodowanie kóz będzie łatwiejsze.