• Czochradła dla kóz

  • Parametry

Skóra kóz bardzo łatwo ulega zanieczyszczeniu, co może prowadzić do odparzeń, a nawet infekcji. Czochradła dla kóz są niesamowicie ważne szczególnie w okresie zimowym, kiedy zwierzęta przebywają na stałe w oborze. Pielęgnacja ich skóry powinna być przeprowadzana regularnie, aby zmniejszyć ryzyko występowania wszelkich chorób. Ponadto czochradło zwiększa komfort odczuwany przez kozy, co w pozytywny sposób wpływa na ich samopoczucie, a w rezultacie – na zdrowie oraz na ilość produkowanego mleka.

Czochradła dla kóz – czy warto z nich korzystać?

Czochradło dla kóz ma za zadanie nie tylko dbać o skórę i sierść zwierzęcia gospodarskiego, lecz także zaspokajać jego naturalne potrzeby na tle behawioralnym, czyli ocierania się o elementy otaczającego je środowiska. Osobniki żyjące w oborze wykorzystują do tego wszelkie wystające części wyposażenia budynku, co może być dla nich niebezpieczne. Nierzadko sprawiają sobie w ten sposób krzywdę, powodując otarcia czy rany na swojej skórze. Jej pielęgnacja również należy do stałych obowiązków hodowcy, dlatego warto posiadać czochradło dla kóz w swojej oborze. Za jego pomocą zwierzę zaspokoi swoje potrzeby, a przy okazji wyczyści skórę oraz sierść. Jest to szczególnie istotne, zwłaszcza że większość chorób spowodowanych niewłaściwą pielęgnacją i higieną może być niebezpieczna także dla człowieka. Czochradło dla kozy pozwala zapobiec rozwojowi grzybicy, wszawicy, czy nawet liszajca. Ponadto polepsza samopoczucie zwierząt, co przekłada się na jakość i ilość produkowanego przez nie mleka.

Czochradła dla kóz – sklep Rolnet gwarantuje najlepsze produkty

Czochradła dla kozy występują w dwóch wersjach: aktywnej i biernej. Budowa czochradła stacjonarnego składa się jedynie ze stalowej ramy i przymocowanych do niej szczotek. Całość przytwierdza się do ściany w oborze, tak aby koza przechodząc w pobliżu, mogła ocierać grzbiet i bok. Natomiast automatyczne czochradła dla kozy wyposażone są w okrągłą, obrotową szczotkę w kształcie walca, która uruchamia się za każdym razem, kiedy zwierzę lekko naprze na nią swoim ciężarem. Sklep Rolnet oferuje Państwu zarówno bierne czochradła dla kóz, jak i nowoczesne, elektryczne czochradło dla kozy w bardzo przystępnej cenie.