• Preparaty i środki do dezynfekcji chlewni

image

  • Parametry

Dezynfekcja chlewni – rób to z głową!

Dezynfekcja chlewni to działanie profilaktyczne – pozwala na zminimalizowanie zagrożenia wystąpienia chorób bakteryjnych i wirusowych świń. Warunkiem jej skuteczności jest użycie odpowiednich preparatów do dezynfekcji we właściwie dobranym stężeniu.

Dezynfekcja chlewni – specjalne preparaty dezynfekujące

Dezynfekcja pozwala na eliminację wirusów, bakterii oraz grzybów, które mogą zagrażać trzodzie chlewnej i powodować występowanie chorób oraz spadek odporności zwierząt. Do jej przeprowadzenia warto wykorzystać uniwersalny płyn do dezynfekcji. Szerokie spektrum działania oraz wygoda w użytkowaniu sprawia, że cały proces dezynfekcji przebiegnie szybko i bezproblemowo. Dostępne w naszej ofercie preparaty do dezynfekcji, np. ceniony przez hodowców Virkon S BAYER, to wysoka jakość oraz skuteczność działania. Wybierając preparat do dezynfekcji o odpowiednim stężeniu eliminujesz także potencjalne ogniska zakażenia chorobami zwierzęcymi.

Dezynfekcja pomieszczeń gospodarczych

Skuteczna dezynfekcja chlewni oraz innych pomieszczeń znajdujących się w obrębie gospodarstwa to profilaktyka występowania groźnych dla zwierząt chorób. Warto przeprowadzać ją regularnie oraz stosować wysokiej jakości płyny do dezynfekcji. Tylko wówczas zyskasz pewność, że chronisz zwierzęta przed narażeniem na działanie wirusów oraz bakterii. Nie ryzykuj – zadbaj o regularną dezynfekcje i sięgaj po profesjonalne środki do dezynfekcji. To szczególnie ważne w świetle pojawiających się doniesień o chorobach zwierząt, których wystąpienie może mieć tragiczne skutki dla gospodarstwa.

Środki do dezynfekcji ASF stanowią obowiązkowe wyposażenie każdego posiadacza chlewni. Afrykański pomór świń w ogromnym stopniu utrudnia rolnikom hodowlę trzody chlewnej. Powodem tego jest fakt, że bywa trudny do wykrycia we wczesnym stadium, w bardzo krótkim czasie obniża wyniki odchowu, a nawet prowadzi do śmierci zwierząt. Preparaty dezynfekcyjne ASF oraz bioasekuracja to najskuteczniejsze środki w walce z tą niebezpieczną chorobą. Regularna dezynfekcja chlewni oraz dezynfekcja hodowli trzody pomagają zapobiegać rozwojowi szkodliwych patogenów wywołujących ASF.

Chlewnia – dezynfekcja, czyli najskuteczniejsze preparaty wirusobójcze ASF

Miejscem, o które należy zadbać w sposób szczególny pod kątem odkażania, jest chlewnia.Dezynfekcja ma tu ogromne znaczenie, ponieważ to właśnie świnie narażone są na zakażenie wirusem ASF. Systematyczna dezynfekcja chlewu może skutecznie ochronić trzodę przed afrykańskim pomorem świń. W tym celu warto zaopatrzyć się w odpowiednie produkty. Preparat do dezynfekcji pomieszczeń ASF to jedno, natomiast równie ważna jest higiena samych zwierząt. W tym celu idealnie sprawdzą się suche środki dezynfekcyjne ASF. Dzięki nim można w łatwy sposób odkazić zarówno cały chlew, jak i wszystkich jego mieszkańców – bez konieczności wyprowadzania ich na zewnątrz! Należy pamiętać, że patogen ASF głównie roznoszony jest przez dziki, dlatego preparaty do dezynfekcji ASF powinny być używane do odkażenia zarówno skóry, ubrań, jak i nawet kół pojazdów poruszających się po lesie. Pozwoli to uniknąć rozprzestrzenienia się wirusów. Oczywiście, środki dezynfekcyjne ASF stosowane w tym celu, również muszą być do tego specjalnie przeznaczone. Warto więc zapoznać się z ofertą sklepu Rolnet.

Dezynfekcja ASF – sklep

Dezynfekcja chlewni nie jest prostym zadaniem, a trzeba wykonywać ją regularnie, ponieważ to właśnie od tego zależy bezpieczeństwo zwierząt, a w późniejszej kolejności – wyniki odchowu. Sklep Rolnet to miejsce bogate w różnego rodzaju środki do dezynfekcji ASF. Są one niezwykle różnorodne i proste w samodzielnej aplikacji. Znajdują się tu tradycyjne preparaty do dezynfekcji pomieszczeń ASF, nowoczesne, suche preparaty do dezynfekcjiASF oraz wiele innych produktów. W ofercie znajdą Państwo również specjalne maty dezynfekcyjne przeznaczone do odkażania kół pojazdów. Wszystkie środki do dezynfekcji powierzchni ASF dostępne są w niesamowicie przystępnych cenach.