• Preparaty do suchej dezynfekcji

image

  • Parametry

Utrzymywanie higieny w miejscach, w których przebywają zwierzęta, należy do najważniejszych zabiegów profilaktycznych, wykonywanych w celu uniknięcia zakażeń wirusami. Co prawda, sucha dezynfekcja nie powinna być traktowana jako zamiennik tej klasycznej, jednak z pewnością ma nad nią znaczącą przewagę – może być wykonywana w obecności zwierząt.

Sucha dezynfekcja pomieszczeń gospodarskich – skuteczna i bezpieczna dla zwierząt

Preparaty do suchej dezynfekcji mają o wiele mniejszą skuteczność i węższe pole działania od dezynfekcji klasycznej. Jednak ich ogromną zaletą jest to, że mogą być stosowane w pomieszczeniach, w których znajdują się zwierzęta, bez konieczności ich wyprowadzania. Jest to duże ułatwienie, a co za tym idzie – możemy znacznie zwiększyć częstotliwość dezynfekowania pomieszczeń gospodarskich. Dzięki temu siedliska wszelkich patogenów są usuwane na bieżąco. Sucha dezynfekcja chlewni niesie za sobą jeszcze wiele innych korzyści, które głównie mają związek z utrzymaniem optymalnego mikroklimatu, m.in. redukcję odorów w budynku oraz redukcję wilgotności nie tylko w powietrzu, lecz także na legowiskach zwierząt. Regularna, sucha dezynfekcja obory, czy też sucha dezynfekcja kurnika, wpływa również na widoczne zmniejszenie populacji much, poprzez toksyczne działanie preparatu na ich larwy, co skutkuje zredukowaniem stresu (będącym częstą przyczyną zachorowań na biegunkę) i poprawą samopoczucia zwierząt.

Sucha dezynfekcja zwierząt gospodarskich – bezpieczeństwo i higiena

Sucha dezynfekcja pomieszczeń gospodarskich to jedno, co ciekawe, preparaty można stosować również bezpośrednio na zwierzętach! Sucha dezynfekcja zwierząt hodowlanych pozwala utrzymać higienę np. prosiąt, czy cielaków, osuszać je oraz zniwelować nieprzyjemny zapach. Preparaty do suchej dezynfekcji zwierząt, najczęściej używane są przy noworodkach lub przy osobnikach świeżo zakupionych. Dawniej sucha dezynfekcja zwierząt była przeprowadzana za pomocą tlenku wapnia, jednak nie jest to poprawna praktyka. Wapno po kontakcie z wilgocią staje się żrącą substancją, która stosowana jako sucha dezynfekcja zwierząt hodowlanych, powodowała liczne podrażnienia i rany na skórze.

Preparaty do suchej dezynfekcji – sklep Rolnet to atrakcyjna oferta i ceny dla każdego rolnika

Sucha dezynfekcja zwierząt gospodarskich to nowoczesny sposób na zadbanie o komfort zarówno zwierząt, jak i o stan zdrowia personelu, który się nimi opiekuje. Sucha dezynfekcja zwierząt stanowi niezbędny element dbałości o obejście, który powinien być wykonywany regularnie.

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo preparaty do suchej dezynfekcji zwierząt, jak i pomieszczeń. Proponowane przez nas produkty mają m.in. działanie zwalczające bakterie, wirusy, grzyby, oraz larwy. Dodatkowo poprawiają one mikroklimat i zmniejszają stężenie amoniaku. Środki te osuszają powietrze i podłoże, przez co redukują zużycie ściółki. Co najważniejsze, są one nietoksyczny zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Zachęcamy do zapoznania się również z pozostałymi produktami dostępnymi w naszym asortymencie!