• Maszynki do strzyżenia owiec

image

  • Parametry

Wełna to bardzo ceniony materiał wykorzystywany nie tylko w przemyśle odzieżowym. Hodowcy owiec dbają o swoje zwierzęta, chcąc uzyskać runo dobrej jakości.Do strzyżenia owiec wykorzystywane są maszynki, które dzięki odpowiednim parametrom sprawiają, że proces strzyżenia przebiega szybko i bezproblemowo. W sklepie internetowym Rolnet znajdą Państwo wydajne, profesjonalne maszynki do strzyżenia owiec w atrakcyjnej cenie. Oferowane przez nas maszynki są rekomendowane i doceniane przez wprawionych w strzyżeniu hodowców, jak i osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z hodowlą owiec.

Jak często należy strzyc owce?

Najczęściej można spotkać się z rekomendacją strzyżenia owiec dwa razy w roku. Co istotne, zwierzę musi być do tego przygotowane. Co to oznacza? Przede wszystkim 12 godzin przed rozpoczęciem strzyżenia zwierzęta nie powinny jeść ani pić. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku owiec ciężarnych. Zaleca się jednorazowe ściągniecie całego runa, aby ułatwić sortowanie wełny. Warto pamiętać o tym, że dla uzyskania surowca najwyższej jakości istotne jest nie tylko samo strzyżenie, ale również odpowiednie wysuszenie. Kluczowe są optymalne warunki, czyli suche pomieszczenie oraz to, aby runo było do wyschnięcia rozłożone na płasko. Nie zaleca się pakowania w worek, ponieważ może to skutkować powstaniem pleśni, a taka wełna nie nadaje się do odsprzedaży.

Jaka maszynka do strzyżenia owiec?

Wielu początkujących hodowców zadaje sobie pytanie – jaka maszynka do strzyżenia owiec będzie odpowiednia? Niewątpliwie wybór zależny będzie od kilku aspektów. Przede wszystkim będzie to wielkość stada oraz zakładany budżet. Maszynka do strzyżenia owiec ręczna ma świetnie opinie i atrakcyjną cenę. Dodatkowo taka maszynka może być używana nie tylko do strzyżenia owiec, ale również lam bądź bydła. Należy jednak pamiętać o tym, aby wymienić całą głowicę tnącą, nie tylko same ostrza. Decydując się na zakup maszynki do strzyżenia owiec w naszym sklepie, mają Państwo możliwość zamówienia części do maszynki, w tym ostrzy i oleju do smarowania. Zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi wariantami noży.

Preparaty i akcesoria do pielęgnacji owiec oraz wsparcia ich dobrostanu

W sklepie internetowym Rolnet oferujemy Państwu wysokiej jakości akcesoria i preparaty do pielęgnacji owiec, wspierania ich zdrowia i zapewnienia optymalnych warunków bytowych. Ważna jest tu profilaktyka i błyskawiczne działanie w przypadku różnego rodzaju jednostek chorobowych. Jeśli chodzi o hodowlę owiec, największym dylematem jest kulawizna. Owcza branża hodowlana do niedawna uznawała, że zanokcica jest wpisana na stałe w produkcję hodowlaną. Ten stan na przestrzeni ostatnich lat jednak uległ zmianie. Dziś można skutecznie zapobiegać kulawiźnie. W sklepie Rolnet znajdą Państwo liczne preparaty, tarniki do kopyt oraz noże do korekcji racic. Zamawiając w naszym sklepie maszynki do strzyżenia owiec, warto od razu rozważyć zakup niezbędnych do zachowania zdrowia zwierząt preparatów i akcesoriów. Polecamy także produkty do znakowania zwierząt, ich pojenia i żywienia, dojenia oraz opieki okołoporodowej.

Na każdym etapie zamówienia nasi klienci mają możliwość kontaktu z naszymi specjalistami. Zachęcamy Państwa do skorzystania z tej możliwości. Z chęcią podzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem. Pomożemy w doborze odpowiedniej maszynki do strzyżenia owiec oferowanej przez nasz sklep oraz pozostałego asortymentu dedykowanego do gospodarstwa, domu i ogrodu.