• Maty i wanny dezynfekcyjne

image

  • Parametry

Prowadzenie własnego gospodarstwa wiąże się z wieloma obowiązkami, do których należy dbanie nie tylko o hodowane zwierzęta, lecz także o odpowiednią higienę pomieszczeń gospodarskich. Różnego rodzaju wirusy czy bakterie zagrażające zdrowiu i życiu zwierząt przenoszone są również przez pojazdy poruszające się po gospodarstwie oraz przez buty osób zajmujących się nim. To dlatego maty dezynfekcyjne orazwanny dezynfekcyjne są tak częstym wyborem osób parających się rolą i hodowlą zwierząt.

Do czego służą maty do dezynfekcji?

Maty dezynfekcyjne dostępne w sklepie Rolnet składają się zwykle z kilku warstw, wśród których co najmniej jedna nasączona jest środkiem dezynfekującym. To właśnie wkład znajdujący się w danej warstwie ma za zadanie zdezynfekować koła pojazdów, które przejeżdżają po macie. Maty dezynfekcyjne przejazdowe pozwalają zatem na zminimalizowanie ryzyka przeniesienia drobnoustrojów przez pojazdy takie jak ciągniki czy samochody. Maty dezynfekcyjne samochodowe to świetny sposób na zabezpieczenie opon przed przenoszeniem chorobotwórczych patogenów. Maty przejazdowe do dezynfekcji mają odpowiednie wymiary, aby każde koło miało wystarczającą ilość miejsca do wykonania pełnego obrotu na ich powierzchni.

Jak działają maty dezynfekcyjne w gospodarstwie?

Maty do dezynfekcji służą tworzeniu tak zwanych progów barierowych, dzięki którym chronione są pomieszczenia gospodarcze i przylegające tereny przed zarazkami. Maty przejazdowe i maty wjazdowe przy kontakcie z kołami uwalniają środek dezynfekujący, dzięki któremu ilość drobnoustrojów zredukowana jest do poziomu niezagrażającego zdrowiu ludzi i zwierząt gospodarskich. Maty dezynfekcyjne przejazdowe i wjazdowe zaleca się układać w taki sposób, aby uniemożliwione było ich obejście.

Aby maty przejazdowe do dezynfekcji działały, nie trzeba się na nich zatrzymywać. Wystarczy odpowiedni ruch po macie. W przypadku gdy zagrożenie wirusami jest zwiększone, można na takiej macie pozostać przez czas zalecany przez producenta. Maty wjazdowe oraz maty przejazdowe to zatem prosta metoda na zabezpieczenie się przed negatywnymi efektami, które wywołać mogą przenoszone zarazki.

Maty dezynfekcyjne w gospodarstwie – o czym warto pamiętać?

Zarówno maty dezynfekcyjne wjazdowe, jak i maty przejazdowe do dezynfekcji należy przymocować do odpowiedniego podłoża, przykładowo przy użyciu stalowej linki czy zaczepów. W sytuacji, gdy maty ułożone są na równym, czystym podłożu, wykonywana za ich pomocą dezynfekcja jest skuteczniejsza, a same maty dezynfekujące mogą służyć przez dłuższy czas. Do mat dezynfekcyjnych należy wlewać odpowiednie preparaty dezynfekujące, takie jak dostępny w naszym sklepie Virkon S. Aby maty przejazdowe i wjazdowe skutecznie dezynfekowały, ich wewnętrzna gąbka powinna być cały czas wilgotna, zatem warto stale kontrolować ilość płynu, którym jest nasączona.

Jeśli chodzi o maty dezynfekcyjne zewnętrzne, maty dezynfekcyjne z kuwetą czy maty dezynfekcyjne przejazdowe, cena tych produktów w sklepie Rolnet jest przystępna. Ciekawą propozycję stanowią również wanny do dezynfekcji obuwia. Wanny dezynfekcyjne to łatwa metoda, aby zapobiec wnoszeniu zarazków do pomieszczeń, w których hoduje się zwierzęta.

Wanny do dezynfekcji, maty dezynfekcyjne oraz maty przejazdowesklep Rolnet to gwarancja najwyższej jakości oraz szerokiego wyboru. Zachęcamy do zapoznania się również z pozostałymi produktami przeznaczonymi do zachowania higieny w gospodarstwie, między innymi z preparatami do suchej dezynfekcji.