• Parametry

Prawidłowo przeprowadzony rozród bydła to jedno z najważniejszych zadań każdego hodowcy. Wpływa to na ilość zwierząt znajdujących się w stadzie, a tym samym na wydajność i produktywność danego gospodarstwa hodowlanego. Niezmiernie ważna jest odpowiednia pielęgnacja krów za pomocą specjalnych akcesoriów, takich jak szczotki, zgrzebła oraz czochradła, a także prawidłowe żywienie bydła. Dzięki temu krowa będzie zdrowsza, a tym samym znacznie łatwiej zniesie okres ciąży, a sam poród przebiegnie bez komplikacji. Jednak nie zawsze wycielenie przebiega bezproblemowo, dlatego każdy hodowca powinien być przygotowany na każdą okoliczność. Nasz sklep internetowy ROLNET to miejsce, w którym znajdą Państwo profesjonalne i niezawodne urządzenia do porodu bydła oraz wiele bardzo przydatnych akcesoriów, które pozwolą uniknąć groźnych dla życia i zdrowia cielaka sytuacji. Posiadamy także akcesoria weterynaryjne do porodu cieląt oraz liczne produkty, które ułatwią sprawowanie prawidłowej opieki nad nowo narodzonym zwierzęciem oraz zapewnią właściwy rozwój młodej krowy.

Wysokiej jakości akcesoria porodowe dla bydła

W większości przypadków wycielenie jest bezproblemowe, jednak każdy profesjonalny hodowca powinien odpowiednio przygotować swoje gospodarstwo i wyposażyć je w narzędzia oraz akcesoria porodowe dla bydła, które w razie potrzeby znacznie ułatwią zwierzęciu przyjście na świat. Wszelkie komplikacje, jakie mogą pojawić się podczas wycielenia, stanowią ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia matki oraz cielaka. Warto o tym pamiętać, tym bardziej, że nie każdy poród przebiega pod nadzorem lekarza weterynarii, który w razie zagrożenia pomoże młodemu zwierzęciu wydostać się z łona matki. Dlatego na wyposażeniu każdego gospodarstwa hodowlanego powinny znaleźć się urządzenia do porodu cieląt, które znacznie usprawnią rozród bydła. Akcesoria, które znajdują się w naszej ofercie, wyróżniają się wysoką jakością i niezawodnością. Niezbędne przy każdym porodzie będą solidne linki porodowe dla krów, które zakłada się cielakowi powyżej stawu nadgarstkowego lub pęcinowego, by ułatwić mu przyjście na świat.

Przydatne urządzenia do porodu cieląt

Akcesoria porodowe dla krów, takie jak liny czy łańcuchy porodowe znacznie ułatwiają wycielenie w przypadku drobnych komplikacji. Tego typu sprzęt wymaga jednak od hodowcy sporego doświadczenia, wprawy i wyczucia, a także zaangażowania innych osób do pomocy, co nie zawsze jest możliwe. W naszej ofercie posiadamy nowoczesne urządzenia do porodu cieląt, czyli profesjonalne wycielacze, które bez problemu może obsługiwać tylko jedna osoba. Te niezwykle przydatne urządzenia do porodu bydła znacznie ułatwiają poród i minimalizują ryzyko uszczerbku na zdrowiu matki oraz cielaka. Oferowane wycielacze to urządzenia o prostej konstrukcji składające się z głowicy przemieszczającej się na prowadnicy o długości od 160 do 200 cm (w zależności od modelu). Ruchoma przekładnia napręża linki porodowe zapętlone na kończynach cielaka, pomagając zwierzęciu opuścić łono matki. Oprócz tego w naszym sklepie posiadamy inne akcesoria porodowe dla bydła, w tym podnośniki dla krów oraz pęta do blokowania kończyn.

Sklep ROLNET – wszystko dla hodowli bydła

Sklep ROLNET oferuje profesjonalne i niezbędne w każdym gospodarstwie akcesoria porodowe dla krów. Posiadamy niezawodne i przydatne wycielacze oraz inne narzędzia ułatwiające poród. Mamy także różnorodne produkty przeznaczone do opieki okołoporodowej oraz akcesoria i preparaty dla cieląt. Oferujemy prozdrowotne dodatki paszowe, zapewniające prawidłowy rozwój organizmu młodego zwierzęcia oraz zapobiegające problemom trawiennym. Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą produktów dla hodowli bydła.