• Zakiszacze do kiszonek

image

 • Parametry

Aby możliwe było zapewnienie odpowiedniej ilości pożywienia hodowlanemu bydłu, wiele osób decyduje się na samodzielne przygotowanie sianokiszonki. Do ich stworzenia konieczne jest jednak zastosowanie odpowiednich dodatków przyspieszających procesy zachodzące w roślinności. W naszym asortymencie znajdą Państwo m.in. produkty stworzone z myślą o takich roślinach, jak:

 

 • trawy,
 • koniczyna,
 • zboża,
 • kukurydza.

 

Zakiszacz do kiszonek dla bydła jest doskonałym wyborem zarówno w optymalnych warunkach do kiszenia siana, jak i w tych mniej sprzyjających. Pozwala on na uzyskanie odpowiednich właściwości paszy, nawet jeśli w danym miejscu fermentacja nie zachodzi naturalnie we właściwy sposób. Zakiszacze do kiszonek dla bydła często obejmują co najmniej kilka szczepów bakterii. Ich wzajemne oddziaływanie może doprowadzić do uzyskania jeszcze lepszych efektów. Nasz sklep oferuje kilka wariantów takich mieszanek, dzięki czemu mogą Państwo dopasować odpowiedni produkt do własnych potrzeb i charakteru swojej hodowli.

Dlaczego warto postawić na zakwaszacz dla krów?

Zakwaszacz dla bydła dodawany do sianokiszonki pozwala przede wszystkim na poprawienie jej właściwości odżywczych. Dzięki temu może ona dostarczać zwierzętom wszystkich cennych składników odżywczych. W naszym sklepie znajdziesz zakwaszacz dla krów w wielu odsłonach. Zazwyczaj są to preparaty bazujące na bakteriach kwasu mlekowego, które są całkowicie bezpieczne dla zwierząt.

Zakwaszacz dla bydła cieszy się tak dużą popularnością, ponieważ pozwala na uzyskanie wielu korzyści. Wśród nich najważniejsze to:

 

 • zwiększenie stabilności kiszonki,
 • obniżenie pH kiszonki,
 • ograniczanie strat w pierwszej fazie kiszenia,
 • wzrost wydajności paszy,
 • poprawienie właściwości odżywczych kiszonki,
 • hamowanie rozwoju pleśni i drożdży w kiszonce,
 • ograniczenie wtórnej fermentacji po otwarciu sianokiszonki.

 

Aby jednak możliwe było uzyskanie wspomnianych efektów, zakwaszacze dla bydła muszą być wykorzystane w odpowiedni sposób. Każdy produkt został dokładnie opisany, dzięki czemu mogą Państwo samodzielnie sprawdzić, jak korzystać z danej mieszanki. Zazwyczaj konieczne jest jej rozcieńczenie w odpowiedniej ilości wody. Następnie należy polewać roztworem sianokiszonkę we właściwy sposób. Co więcej, roztwór przygotowany na bazie zakiszacza sypkiego do kiszonek dla bydła musi być także zużyty w konkretnym czasie. Inaczej straci on swoje właściwości.

Zakiszacz do kiszonek dla bydła sprawia, że pasza jest nie tylko bardziej wartościowa, ale także smaczniejsza. Dzięki temu zwierzęta chętniej jedzą sianokiszonkę, co przekłada się na lepszy przyrost masy.

Bezpieczne zakwaszacze sypkie dla bydła

Zakiszacz sypki do kiszonek dla bydła musi być nie tylko skuteczny, lecz także w pełni bezpieczny. Z tego powodu w naszym asortymencie znajdą Państwo produkty, które nie powodują zagrożenia zarówno dla zwierząt, jak i maszyn rolniczych. Zastosowanie niewłaściwego zakwaszacza dla krów mogłoby bowiem spowodować szybkie korodowanie elementów metalowych sprzętów wykorzystywanych w rolnictwie.

Dostępne zakwaszacze dla bydła są niezwykle wydajne. Konieczne jest jednak stosowanie ich zgodnie z zaleceniami producenta. Przekroczenie dawki mogłoby bowiem wpłynąć niekorzystnie na procesy kiszenia oraz zdrowie zwierząt.

Dokładny skład zakwaszaczy sypkich dla bydła różni się w zależności od wybranego produktu. Zazwyczaj są to jednak bakterie kwasu mlekowego, jakie jak Lactobacillus plantarum DSMZ 16627, Pediococcus acidilactici NCIMB 300005 i Lactobacillus Paracasei NCIMB 30151. Dostępny jest także kwas mrówkowy dla krów. W niektórych produktach dostępnych w naszym sklepie znajdują się również inne bakterie, które wzajemnie się dopełniają. Zachęcamy również do zapoznania się z innymi produktami do karmienia bydła.