• Wentylatory kominowe

image

  • Parametry

Sektor rolniczy przeszedł w ostatnich latach wiele zmian. Gospodarstwa stały się bardziej zaawansowane dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, maszyn i urządzeń. Nie tylko duże gospodarstwa korzystają z nowych rozwiązań technologicznych, nawet małe i średniej wielkości prywatne gospodarstwa wykorzystują je w celu zwiększenia wydajności. Przed właścicielami gospodarstw hodowlanych stawiane są bardzo rygorystyczne kryteria sanitarne. Aby je spełnić, w budynkach inwentarskich muszą panować odpowiednie warunki. Niezwykle ważną rolę odgrywają wentylatory, czyli urządzenia odpowiedzialne za efektywne odprowadzanie zanieczyszczonego powietrza na zewnątrz. Stosowane są w wentylacji budynków dla bydła, trzody oraz drobiu. W Rolnet posiadamy wysokiej klasy wentylatory kominowe o zróżnicowanych parametrach.

Wentylatory kominowe – zastosowanie

Wentylatory kominowe to urządzenia montowane nie tylko w budynkach inwentarskich. Można je spotkać także w domach mieszkalnych, wyposażonych w kominek, a także w zakładach przemysłowych, halach produkcyjnych, magazynach i warsztatach. Bez względu na to, gdzie znajdzie zastosowanie, wentylator kominowy zawsze pełni taką samą funkcję – odprowadza na zewnątrz budynku przykre zapachy i zanieczyszczone powietrze oraz poprawia jego jakość. Dodatkowo bardzo skutecznie regulują temperaturę wewnątrz i obniżają wilgotność. Wentylatory kominowe idealnie nadają się do mocno zanieczyszczonych chlewni czy obór, gdzie zapewnią sprawną wymianę powietrza i optymalne warunki dla zwierząt hodowlanych. Oferujemywentylatory wyciągowe kominowe, a takżewentylator kominowy elektryczny.

Jak wybrać odpowiedni wentylator do komina?

Każdy model wentylatora kominowego ma określone parametry techniczne. W ofercie sklepu internetowego Rolnet znajdą Państwo wentylatory przeznaczone do montażu w rurze komina wywiewnego o okrągłym przekroju. Wybierając wentylator do komina do gospodarstwa hodowlanego, warto stawiać na wysokiej jakości modele znanych marek, wyróżniające się cichą pracą i bardzo wysoką wydajnością. Oferowane wentylatory to bardzo solidne i niezawodne urządzenia, różniące się od siebie wieloma parametrami. Wśród najważniejszych kwestii technicznych, jakimi wyróżniają się nasze wentylatory, możemy wymienić między innymi:

  • moc,
  • obroty,
  • zasilanie,
  • ilość łopatek,
  • obciążenie,
  • wydajność,
  • rozmiar.

Wysokiej jakości wentylator na komin zamontowany w chlewniach i oborach musi charakteryzować się odpowiednią szczelnością, która zabezpiecza urządzenie przed uszkodzeniem w wyniku dostania się zanieczyszczeń lub wilgoci. Każdy z oferowanych w naszym sklepie modeli, w tym wentylator kominowy zewnętrzny, wyróżnia się odpowiednim stopniem szczelności, co jest gwarancją ich niezawodności i bezawaryjnej pracy na długo.

Wysokiej klasy wentylatory na komin w Rolnet

W naszym sklepie znajdą Państwo wysokiej klasy urządzenia dla hodowli bydła i trzody chlewnej. Posiadamy szeroki wybór sprzętu i akcesoriów, które pomogą stworzyć odpowiednie warunki bytowe zwierzętom gospodarskim. Oferowanewentylatory kominowe polecamy wszystkim hodowcom oczekującym niezawodności i skuteczności. Nasza oferta obejmuje wentylatory produkcji holenderskiej, wyróżniające się doskonałymi parametrami, dużą wydajnością i żywotnością oraz cichą pracą. Stopień szczelności IP55 to gwarancja odporności na trudne warunki panujące w pomieszczeniach inwentarskich. Wentylatory na komin z naszej oferty wyposażone są w możliwość regulacji obrotów za pomocą regulatorów, które także dostępne są w naszym sklepie. Oferowane wentylatory i systemy wentylacji to wysokiej jakości sprzęt dedykowany wszystkim hodowcom trzody chlewnej.