• Separator do mleka, produkcja śmietany FJ 90

Separator do mleka, produkcja śmietany FJ 90

Brak towaru
2899.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
PP odbiór w punkcie PRZELEW 11
PP odbiór w punkcie POBRANIE 13
Paczkomat InPost przelew 14.99
Pocztex Przelew 15.99
Paczkomat InPost Pobranie 18
Pocztex Pobranie 18.99
DPD przelew 22
DPD pobranie 25
Pocztex Pobranie XXL 30
Pocztex Przelew XXL 30
Dostępność Brak towaru
Zostaw numer telefonu, oddzwonimy!

Separator do mleka przeznaczony jest do rozdzielania mleka na mniej lub bardziej tłuste frakcje. Wystarczy wybrać odpowiedni model, który daje możliwość robienia własnej śmietany oraz odtłuszczonego mleka.

Wirówka do mleka, dzięki regulacji intensywności oddzielania mleka, pozwala uzyskać śmietanę o pożądanej zawartości tłuszczu. To produkt do użytku domowego i w małym gospodarstwie hodowlanym. Separator mleka cechuje się solidną i niezawodną obudową. Plastikowe elementy nie tracą swoich właściwości nawet podczas długoletniego użytkowania, ponieważ są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wszystkie elementy separatora mleka są łatwe do czyszczenia z resztek mleka lub innych zanieczyszczeń. Jego pielęgnacja nie zajmuje wiele czasu.

Działanie separatora do mleka

Ręczny wyrób tłuszczu z mleka jest bardzo żmudny i mało skuteczny. Dlatego w domach i małych gospodarstwach hodowlanych do pierwotnego przetwarzania mleka stosuje się konwencjonalne centryfugi do mleka. To separatory, które służą do wyrobu śmietany. Współczesne urządzenia tego typu niewiele różnią się od swoich przodków, a ich zasada działania nie uległa zmianie.

Wirówka do mleka działa na prostej zasadzie odśrodkowej separacji frakcji o różnej gęstości. Po włączeniu urządzenia do sieci bęben, do którego wlewa się mleko, zaczyna się szybko obracać. W rezultacie następuje oddzielenie frakcji tłustych, czyli śmietany.

Każdy separator do śmietany charakteryzuje się indywidualnymi cechami, które wpływają na jakość i objętość uzyskanych produktów. Elektryczna centryfuga do mleka ma dużą prędkość obrotową bębna dyskowego, co umożliwia efektywne oddzielenie produktów mlecznych.

Sposób użycia. 

Wystarczy podgrzać mleko do 40˚C, włączyć separator i wlać mleko do pojemnika o pojemności 12,6 litra.


 Ile śmietany możesz otrzymać?

  • z 10 litrów mleka dostaniesz około 1 litr śmietanki;
  • śmietanka będzie miała 10 razy więcej tłuszczu niż twoje mleko. Oznacza to, że jeśli Twoje mleko ma 3,2%, otrzymasz śmietankę z 32% tłuszczu;
  • jeśli potrzebujesz śmietanki o mniejszej zawartości tłuszczu, możesz ją zmieszać z mlekiem o niskiej zawartości tłuszczu, które otrzymasz podczas pracy separatora.
  • zaleca się mycie talerzy wewnątrz obudowy po każdych 18-20 litrach (dwóch miskach) mleka.

Jakość i niezawodność części separatora. Wyprodukowany w Austrii.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
  • Opinie produktowe Zaufane.pl
 
Rolnet Michał Kowalczyk Reviews with ekomi-pl.com