• Pielęgnacja i leczenie racic bydła

image

  • Parametry

Schorzenia racic to powszechny problem, z jakim zmagają się wszyscy hodowcy bydła. Kulawizna znajduje się w czołówce przyczyn brakowania krów, obok stanów zapalnych wymion i problemów rozrodczych. Nieprawidłowa pielęgnacja racic oraz złe warunki, w jakich przebywają zwierzęta, przyczyniają się do wielu groźnych chorób, takich jak: wrzód podeszwy, ochwat, zapalenie skóry szpary międzypalcowej, choroba białej linii, ropowica skóry szpary międzyracicowej (zanokcica) czy zapalenie skóry palca. Podstawowym działaniem minimalizującym ryzyko pojawienia się schorzeń jest regularna korekcja racic. W razie wystąpienia choroby niezmiernie ważne jest odpowiednie leczenie racic bydła z pomocą specjalistycznych środków. Jakie preparaty do leczenia racic krów posiadamy? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Dlaczego pielęgnacja racic jest tak ważna?

Każdy hodowca wie, jak ważna w utrzymaniu właściwej kondycji zdrowia zwierząt gospodarskich jest odpowiednia pielęgnacja. W tym celu stosuje się różnorodne akcesoria i narzędzia do czesania sierści, które poprawiają stan okrywy włosowej i zdrowie skóry. Nie wolno zapominać o właściwej pielęgnacji i czyszczeniu racic, szczególnie jeśli zwierzęta większość czasu przebywają w oborze. W takich warunkach nietrudno o skaleczenie, które ułatwia wnikanie bakterii i grzybów do ustroju krowy. Grząskie i wilgotne podłoże z czasem zmiękcza racice, które stają się podatne na uszkodzenia. Dochodzi wówczas do bardzo groźnych schorzeń pogarszających jakość życia bydła i zmniejszających wydajność mleczną. Leczenie racic krów jest dość problematyczne i długotrwałe. Wymaga użycia specjalistycznych środków. Oferowane w naszym sklepie preparaty do leczenia racic bydła wykazują skuteczność w zwalczaniu większości schorzeń.

Skuteczne środki do leczenia racic bydła

Sklep ROLNET oferuje Państwu najwyższej jakości preparaty do leczenia racic krów, które szybko i skutecznie zwalczają przyczyny i skutki chorób oraz zmniejszają ryzyko ponownego zakażenia. W połączeniu z regularną korekcją i pielęgnacją racic znacznie poprawią ogólny stan zdrowia i samopoczucia krowy. Oferowane środki do leczenia racic bydła zapobiegają spadkom wydajności mlecznej, eliminują wysokie koszty związane z zabiegami weterynaryjnymi, poprawiają apetyt zwierząt gospodarskich oraz ułatwiają codzienną pielęgnację żywego inwentarza. Środek Eimü Hoof - Sprint zawiera starannie dobrane składniki o działaniu bakteriobójczym i ochronnym. Przeznaczony do kąpieli w wannach i oprysków piętki za pomocą spryskiwaczy. Oferujemy także bardzo skuteczny i wydajny środek do leczenia racic krów Claufit, znanej marki KERBL. Doskonale sprawdza się do pielęgnacji i czyszczenia racic. Wykazuje właściwości ochronne i wzmacniające. Nie zawiera kwasu, dzięki temu jest bardzo delikatny dla racic.

Akcesoria do korekcji i pielęgnacji racic

W sklepie ROLNET posiadamy skuteczne i wydajne środki do leczenia racic krów. Oferujemy również akcesoria i narzędzia niezbędne do właściwej korekcji i pielęgnacji racic. U nas znajdą Państwo najwyższej jakości noże, kleszcze czołowe, tarniki do kopyt, a także tarcze szlifierskie do korekcji racic. Mamy również pojemne wanny do dezynfekcji racic przeznaczone do kąpieli z użyciem preparatów z naszej oferty oraz kohezyjne bandaże ochronne, wykonane z elastycznego i bezpiecznego dla zwierząt materiału. Sklep ROLNET oferuje także produkty dla hodowli trzody chlewnej, drobiu, koni, a także królików, gołębi oraz owiec. Nie brakuje akcesoriów dla gospodarstw rolnych i ogrodniczych. Gwarantujemy najwyższą jakość produktów oraz fachową obsługę.