• Dezynfekcja racic bydła

image

  • Parametry
Niestety do tej kategorii nie dodaliśmy jeszcze produktów. Wkrótce się to zmieni! ;-)

Zdrowie krowy w ogromnym stopniu zależy od odpowiedniej pielęgnacji skóry, sierści i racic. Regularne używanie akcesoriów do czyszczenia okrywy włosowej, takich jak szczotki i zgrzebła przyczynia się nie tylko do nieskazitelnego wyglądu sierści, ale przede wszystkim wzmacnia skórę, chroniąc ją przed chorobami. Dokładnie takie samo znaczenie ma systematyczna korekcja i dezynfekcja racic bydła, które narażone są na uszkodzenia i zranienia oraz działanie chorobotwórczych drobnoustrojów, dla których wysoka wilgotność panująca w oborze jest bardzo zachęcająca. W tej kategorii prezentujemy najwyższej jakości akcesoria i środki do dezynfekcji racic krów.

Preparaty do dezynfekcji racic bydła

Sklep ROLNET oferuje skuteczne i wydajne środki do dezynfekcji racic bydła zawierające kompleks składników aktywnych o działaniu neutralizującym chorobotwórcze bakterie, wirusy i grzyby. Niezastąpione w leczeniu wielu schorzeń racic dotykających zwierzęta gospodarskie. Posiadamy wysokiej jakości preparaty, które nie tylko leczą groźne choroby, ale także wzmacniają i chronią racice przed zakażeniami wtórnymi. Eimü Hoof - Sprint to ekologiczny, silnie skoncentrowany środek do dezynfekcji racic bydła przeznaczony do kąpieli dla krów, owiec i trzody chlewnej. Działa bakteriobójczo, ochronnie i wzmacniająco. Doskonale dezynfekuje i odkaża zmienione chorobowo miejsca oraz zmniejsza ryzyko rozprzestrzenienia się choroby na całe stado. Polecamy również środek Claufit marki KERBL przeznaczony do czyszczenia i pielęgnacji racic. Skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia i dezynfekuje.

Akcesoria i narzędzia do pielęgnacji racic

Nasz sklep internetowy ROLNET to miejsce, w którym znajdą Państwo profesjonalne preparaty do dezynfekcji racic bydła, a także niezbędne narzędzia i akcesoria do pielęgnacji i korekty racic. Odpowiednia dezynfekcja racic krów to najlepszy sposób na zapobieganie groźnym dla zdrowia krów chorobom. Zawarte w nich składniki skutecznie zwalczają drobnoustroje i chronią przed namnażaniem się bakterii. Przeznaczone są do kąpieli w specjalnych wannach do dezynfekcji, które znajdują się w naszej ofercie. Posiadamy wanny wykonane z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego. Można je dowolnie łączyć ze sobą, dzięki temu znacznie zwiększa się ich funkcjonalność. Jedna wanna z powodzeniem może służyć do czyszczenia i mycia racic, a kolejne do dezynfekcji. Antypoślizgowe dno znacznie zwiększa bezpieczeństwo zwierzęcia podczas procesu czyszczenia. Wanny mają pojemność 200 litrów. Wyposażone są w podziałkę ułatwiającą dostosowanie odpowiedniej ilości środka do dezynfekcji racic.

Dlaczego należy dbać o racice?

Środki do dezynfekcji racic krów, w połączeniu z regularną ich korekcją i pielęgnacją to skuteczna forma profilaktyki przeciwko groźnym chorobom, takim jak: wrzód podeszwy, ochwat, zapalenie skóry szpary międzypalcowej, choroba białej linii, ropowica skóry szpary międzyracicowej (zanokcica) czy zapalenie skóry palca. Zdrowe, mocne i odporne na uszkodzenia racice znacznie ułatwiają utrzymanie zwierząt we właściwym zdrowiu i kondycji. Jak wiadomo – zdrowa krowa daje dużo wysokiej jakości mleka, co z punktu widzenia hodowcy jest niezwykle ważne. Odpowiednia dezynfekcja racic znacznie ogranicza ryzyko rozwoju bakterii, a tym samym poprawia jakość życia i samopoczucie zwierzęcia, zwiększa jego produktywność, wydłuża życie oraz chroni przed stresującymi sytuacjami, do których należą wizyty weterynarza i nieprzyjemne zabiegi lecznicze. Polecany wysokiej jakości preparaty i akcesoria do dezynfekcji, dostępne w naszym sklepie w bardzo atrakcyjnych cenach. Zapraszamy!