• Koła nosowe przeciw samozdajaniu

image

  • Parametry

W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo wszystko, co niezbędne jest w każdym nowoczesnym gospodarstwie hodowlanym. Posiadamy bogaty asortyment akcesoriów i przyrządów do poskramiania i kontroli bydła, które znacznie ułatwią przeprowadzenie podstawowych czynności związanych z pielęgnacją i codzienną obsługą żywego inwentarza bez wywoływania zbędnego dyskomfortu i stresu u zwierząt. Do poskramiania bydła mięsnego i mlecznego najlepiej sprawdzą się koła nosowe przeciw samozdajaniu. Tego typu akcesoria skutecznie zapobiegają temu często pojawiającemu się problemowi i dyscyplinują osobniki próbujące notorycznie ssać mleko innych krów. Plastikowe i metalowe koła nosowe z oferty naszego sklepu to niezbędny element wyposażenia dużych hodowli.

Koła nosowe dla krów – wysokiej jakości przeciwzdajacze

Samozdajanie to poważny problem pojawiający się w przypadku praktycznie każdej rasy bydła domowego. Polega na zdajaniu przez krowę mleka innych osobników w stadzie, co może bardzo szybko przerodzić się w nałóg. Zdarzają się przypadki, że krowa wypija nawet połowę udoju, co przyczynia się do strat w produkcji mleka. Jest to szczególnie problematyczne w okresie cielenia się krów. Nowo narodzone cielęta potrzebują dużych ilości energii i składników odżywczych, znajdujących się w mleku, którego ilość w wyniku samozdajania może być niewystarczająca.

Rozwiązaniem tego problemu są dostępne w naszym sklepie internetowym koła nosowe, które należy stosować, gdy tylko zauważymy, że krowa podejmuje próby zdajania innego osobnika. Umieszczone na nich kolce wywołują nieprzyjemne uczucie u zdajanego zwierzęcia, co powoduje jego ucieczkę. Oferujemy koła nosowe dla krów wykonane z bardzo trwałego tworzywa sztucznego wyposażone w śrubę zaciskową oraz modele wykonane ze stali nierdzewnej dostępne w trzech rozmiarach.

Koła nosowe dla bydła – bezpieczny sposób poskramiania

W naszym sklepie posiadamy także akcesoria do hodowli bydła mięsnego. Wysokiej jakości koła nosowe typu „Bizon” wykonane z solidnej i odpornej na uszkodzenia stali kwasoodpornej ułatwią poskramianie nerwowych i energicznych osobników. Specjalnie zaostrzona końcówka pozwala na szybkie i łatwe umieszczenie koła w nozdrzach zwierzęcia. W zestawie znajduje się także śruba blokująca zatrzask, dzięki której koło nosowe nie odpina się i pozostaje idealnie na swoim miejscu.

Koła nosowe dla bydła typu „Hauptner” to kolejna z naszych propozycji. Tego typu poskromy idealnie sprawdzą się w hodowli byków. Zapobiegają agresywnemu zachowaniu i ułatwiają kontrolę nad zwierzęciem podczas przemieszczania stada, segregacji czy umieszczania w oborze. Koła nosowe umożliwiają prowadzenie osobnika za pomocą specjalnej laski do prowadzenia byka, która pozwala zachować bezpieczny dystans od agresywnego zwierzęcia.

Sklep rolnet.pl – wszystko dla zwierząt hodowlanych

Sklep internetowy rolnet.pl to miejsce, w którym znajdziesz wysokiej jakości produkty i akcesoria do hodowli zwierząt gospodarskich i domowych. Posiadamy bardzo szeroki asortyment poskramiaczy ułatwiających zapanowanie nad agresywnymi osobnikami oraz zapobiegających niewłaściwemu zachowaniu, takiemu jak samozdajanie. Oprócz tego posiadamy ofertę przeznaczoną dla hodowli drobiu, królików, owiec, gołębi i koni oraz trzody chlewnej.

Oferujemy akcesoria, dzięki którym kompleksowo wyposażą Państwo swoje gospodarstwo i obejście oraz niezbędne elementy wyposażenia każdego domu i ogrodu. Nie brakuje licznych produktów dla zwierząt domowych, produktów do profilaktyki ASF, odzieży roboczej oraz części do maszyn. Zapewniamy profesjonalną obsługę i doradztwo zakupowe. Gwarantujemy szybką realizację każdego zamówienia.